Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen MTB kerékpárt vegyek?

Milyen MTB kerékpárt vegyek?

Figyelt kérdés

Keret: kb. 220-230.000,


felhasználás: 50%-ban a városban kóvályognék vele,

50%-ban pedig erdő-mező ami könnyű terep, ugratások nélkül, amolyan "élménykerékpározás terepen" jelleggel, felmenni valami hegyre kilátóra stb...


192cm/86 paraméterekkel


Amikkel szemezek:


- Rockrider ST 540, 27,5”

- Cube Aim Race 29″

- Kilimanjaro X Fact Pro 29



2021. jún. 3. 08:42
A kérdező szavazást indított:
Rockrider ST 540, 27,5”
Kilimanjaro X Fact Pro 29
CUBE Aim Race
Egyéb, leírom!
7 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:

Kilimanjaro X Fact Pro 29


[link]


Alapvetően 200e-ben húztam meg a felső határt, de kis utána olvasás után arra jutottam, hogy a Shimano Deore váltó már egy minőségi darab. Ennek a Kilimanjaro-nak tetszik a felszereltsége.

2021. jún. 3. 08:44
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Erre szerintem ne MTB-t vegyél, hanem egy cross biciklit, Kellys Cliff sorozatból pl. MTB köves-gyökeres ösvényekre kell, minden más helyen jóval lassabb és nehézkesebb, mint egy cross.
2021. jún. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Rockrider ST 540, 27,5”


[link]


2 lánctányér, 9 sebesség.


Részletek: -Dupla lánctányér SHIMANO Altus 22 és 36 fogas

-MICROSHIFT FD-M462 első váltó

-SHIMANO Altus hátsó váltó

-SHIMANO Acera, váltókar sebességmutatóval

-9 lánckerekes 11 - 36 fogas MICROSHIFT H092 kazetta

-KMC X9 lánc


Sok helyen lehet olvasni, hogy a Decathlon/Hervis stb.. kerákpárok szemetek...


Ez árban egy jóval olcsóbb gép, nyilván jóval gyengébb felszereltséggel együtt, viszont ár-érték arányban nem tűnik rossznak!

2021. jún. 3. 08:48
 4/7 A kérdező kommentje:

CUBE AIM RACE 29 2021


[link]


Ez a kettő közötti árkategória, a CUBE- márkáról jókat olvastam. Pusztán a felszereltség ami miatt kevésbé szimpatikus...

2021. jún. 3. 08:54
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
Nézd meg mindet ,rücskös gumi helyett varosra slick való ebből 1,5 - 1,75 bőven elég .
2021. jún. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt javasolnám, hogy erre a felhasználásra egy cross trekkinget vegyél, de ha a felsoroltak közül kell választani, én a Cube-ot választanám.


A monti előnyei a technikásabb, kövesebb terepen jönnek elő, óriási tévedés, hogy ha letérnél az aszfaltról, akkor ahhoz egyből mtb kell. Gyakorlatilag minden olyan úton, ami kijelölt kerékpáros túraútvonal, elmegy a cross is. "Felmenni a hegyre, kilátóba" fel lehet erdei aszfalt vagy erdészeti dózerúton is, oda tökéletes a cross trekking. Akkor kell mtb, ha a nem kimondottan kerékpározásra tervezett turistautakat akarod használni.

2021. jún. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
35%
Trekking , Benger Scirocco 28as jól felszerelt Hervisben 110 ezer 155 e ről , ez jó akció ...
2021. jún. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!