Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire élhető egy országúti...

Mennyire élhető egy országúti kerékpár?

Figyelt kérdés

Eddig MTB-m volt, de szinte csak aszfalton használtam. Most szeretnék egy újat, próbáltam országútit, nagyon jó volt menni vele. Azonban van pár aggályom, a vékony gumi mennyire sérülékeny? Ha meg kell állni, hogy lehet letámasztani? Kátyús útra tévedve sincs vele probléma?


Köszönöm!


2021. jún. 5. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A klasszikus országúti bringa jó minőségű aszfaltra való. A keskeny gumi sérülékeny, már a járdáról leugratást sem kedveli, cserébe piszok gyors, mert kicsi az ellenállása. Ha kátyús utakon, netán földúton is használnád, akkor szerintem a gravel való neked. Valahol félúton van az országúti és a monti között, inkább az outihoz közelebb.


(A letámasztás dolgot nem értem, ezt fejtsd ki kérlek bővebben).

2021. jún. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sosem volt gondom a gumi sérülékeenységével aszfalton, magyar országutakon sem. De kátyús úton kényelmetlen. Ami a leginkább probléma nekem, hogy nagyon gyakran (néhány naponta) ellenőrizni kell a guminyomást, gyakorlatilag fújni bele. Az országútimon 23-622-es cipők vannak, amit 8 bar-ra szoktam fújni kb, a másik biciklimen 28-622, az is slick, de ahhoz ha hónapokig nem nyúlok, akkor sincs gond általában, lemegy a 6-7 bar-ról 4-5-re, kicsit lassabb, de nem zavaró.
2021. jún. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kátyús utat sem tervezek, de épp ma jártunk úgy, hogy egy szakaszon fel volt marva az út, épp gondoltam, hogy mi lenne itt velem egy országútival?!


A kitámasztóra gondoltam, ha megállok, vagy csak nekidöntöm valaminek?

2021. jún. 5. 18:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Felmart út is elviselhető, csak menni kell rajta egy 30-40-et, és akkor a rázkódás olyan frekvenciájú lesz, hogy már nem zavar. Kockakő, macskakő is ilyen, nem érdemes rajta lassan menni, bár azon nem mennék 40-nel.


Kitámasztó hiánya: nekitámasztod valaminek. Nekem a többi biciklimen sincs. Járdaszegélynek is lehet támasztani úgy, hogy az alsó helyzeten kicsit túlfordított pedál támaszkodik a szegélyre. Viszonylag stabil úgy.

2021. jún. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 TR75 ***** válasza:

Letámasztásra jó az ilyen:

[link]

2021. jún. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha van legalább 28-as gumid, pl. Continental Sportcontact, az kb. átmegy mindenen. A homokban nyilván elsüllyed :) A kocsma előtt meg a póznának támasztod, ahogy mindenki más, hát nem? A versenybiciglin nem a gumi a fő probléma, hanem a testtartás, azzal kell kibékülnöd.
2021. jún. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
23-as van azon, amit néztem és nem is lehet nagyobbat feltenni rá.
2021. jún. 6. 09:24
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

23-as, 25-ös gumi, normálisan fújva nem defektel be szar úton se, ha a látható gödröt nem ülve gyűjtöd be.

Ami meg kerülhetetlen és nagyon ronda, azt átbunnyzod és kész.

Persze jobb gumi jobb biztonság, több pénz.

A tubelessek csaknem defektképtelenek, ha meg mégis, kis lötyi a gumiba, újrafúj és nyomod tovább.

Nekem még belsős, de a Conti GrandPrix 2000S, három éve kb. ilyet használok, egy defektem sem volt.

2021. jún. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!