Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Cross trekkingről váltani...

Cross trekkingről váltani országúti kerékpárra?

Figyelt kérdés
Van egy KTM cross trekkingem. 150-180 km-t tekerek átlag 23-25Km/h-val. Ha váltanék egy hasonló árkategóriájú verseny kerékpárra, akkor az átlagsebességem is növekedne? Mivel jobban fekszi az utakat, stb. Köszönöm a válaszokat!
2021. jún. 12. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kisebb légellenállás és keskenyebb, magasabb nyomású gumik.
2021. jún. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja az orszaguti sebbességre van. A cross treking pedig távra.
2021. jún. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 MGéza ***** válasza:

Ha szinte kizárólag aszfalton tekersz akkor igen, mindenképp. Könnyebb, kisebb az önsúlya, a légellenállása. De azért 25-28 széles gumikkal azért egy cross is tud elég szépen gurulni, én 37/43-622 gumikról váltottam 7,5BAR nyomású 28-622-re, már ott is érezhető. Hosszú távon kényelmesebb lehet a cross üléspozíciója.

Egyébként a leadott infó nem sok, a "KTM trekking" 160-700k közötti kategóriában lehet bármi, alapfelszereltségű Life Actiontól a karbonvázasig bármi. 25-28 széles gumikkal azért egy cross is tud elég szépen gurulni.

2021. jún. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
700c - 622 kerék 23c gumival 7 bar felett hasít . Szokatlan lesz a tempo a testtartás a telo hiánya .Tárcsa / V fék jobban harap mint átlag patko , egy profi viszont ott is erős .
2021. jún. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MGéza ***** válasza:

Javaslat:

Bérelj ki egy outit 1-2 napra, tekerj vele jó sokat. Ha jobban érezed magad rajta, akkor cserélj. Nagyjából én is így fogok tenni pár napon belül, mielőtt elhamarkodott döntést hoznék és kiderülne, hogy csak a pénzem költöttem.

2021. jún. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!