Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy kb 15 éves kerékpárt ami...

Egy kb 15 éves kerékpárt ami keveset használt,de minden működik rajta kb mennyiért tudnák menetkészre varázsolni?

Figyelt kérdés
Keveset használta az illető,pincében volt tárolva,minden mükődik rajta,zsírozni,tiszítani,talán centírozni,váltó beállítást meg egy két forgó kis alaktrészt kellene cserélni rajta. Mennyit kérhetnek el ezért a szervízbe?

2021. jún. 15. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Alapból jó állapotú biciklit vettem 50ért. A váltója volt rossz, de csak kitisztítani kellett. Új bowdeneket kapott, 1-2 kopóalkatrész lett cserélve rajta első körben meg teljeskörűen átnézve. 20ezret fizettem. Már ekkor szólt a srác, hogy kissé kotyog a pedálkar, de még tudok vele menni egy darabig. Amikor az agyat (vagy mit?) cserélte 2 évvel később, akkor volt megint egy kicsit nagyobb felújítás a korábban ki nem cserélt alkatrészek körében. Megint kb egy 20as.

Köztes évben, meg azóta eltelt pár évben csak a tavaszi (ami idén még elmaradt) átnézés/szervíz van 2-3ezerért. Idén majd a gumikat kell cserélni. Lassasn már teljesen sima a futófelülete, de tavaly még az volt a döntés, hogy munkába járni, néha úton egy 30ast tekerni simán elég.

2021. jún. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
a komented alapján, nekem valószínű,hogy többet kellene ráköltenem...
2021. jún. 15. 13:23
 3/11 anonim ***** válasza:

Nézz rá bicikliszervizek árlistájára.

Nagy-generál: ebben minden fontosabb dolgot átnéznek, beállítanak, beolajoznak. 16-18e ft

pl: [link]



NAGY GENERÁL:

Ára: 16000,-


KERÉKPÁR ÁTNÉZÉSE

FÉKEK BEÁLLÍTÁSA

VÁLTÓK BEÁLLÍTÁSA

KEREKEK CENTÍROZÁSA

ELSŐ KERÉKAGY / HÁTSÓ KERÉKAGY GENERÁL(TISZTÍTÁS, ZSÍRZÁS)

KÖZÉPTENGELY GENERÁL(TISZTÍTÁS, ZSÍRZÁS)

KORMÁNY CSAPÁGY GENERÁL(TISZTÍTÁS, ZSÍRZÁS)

LÁNC OLAJOZÁSA

KERÉKNYOMÁS BEÁLLÍTÁSA

2021. jún. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Esetleg mielőtt megveszed, mutassátok meg egy szervizesnek.

Nálunk abszolút úgy működött, hogy amit mindenképpen csinálni kellett (váltó, nem is működött), azt csinálja, amúgy meg meghatároztam egy összeget, hogy mennyit vagyok hajlandó otthagyni és ő fontossági sorrendben javított, cserélt, amíg ebbe belefért.

Mondta, hogy ha szétszedésnél olyan merül fel, ami túllépi a keretet, hívni fog. Ilyen volt az agy kopása... de ugye itt végül megbeszéltük, hogy azért elgurul vele még jó darabig, csak hát nem a legegészségesebb senkinek.


Szóval kérdés, hogy mennyi a gép ebben az állapotban, mennyi lenne felújítani és úgy megéri-e

(vittünk másik bringát is oda, átnézte és mondta, hogy adjuk el inkább vasnak. Amibe kerülne, annyiért vehetünk akár újat is)

2021. jún. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ez a kerékpár keveset volt használva akkor, feltehetően csak tisztítani és zsírozni,beállítani kell egy két dolgot rajta?
2021. jún. 15. 13:41
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor válaszd feleannyiért a "kis" generált...
2021. jún. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pont ezt akartam mondani, hogy válassz valami "kis generál" csomagot azzal, hogy ha valami olyan fennakadás van, ami sokba fájna, hívjon fel az újratervezés miatt.
2021. jún. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Attól függ ,ha mindene 15 éves az komoly baj . Lehet a lánc újszerű de elroszdált vagy a hajtás es kerék csapágyak gépzsírjai kiszáradtak . A huzwlok elfaradtak rozsdasak , gumik kopottak repadtek . Vígan 30-40 ezer és nem is drága tétel . Megnézetném mert szakival , inkább azt a 10en ezret beletenném új gép árához .
2021. jún. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 hypno ***** válasza:

#5


Ha úgy rakták el, hogy volt zsír mindenhol ahol lennie kellett és nem rozsdásodott össze minden, akkor tényleg csak tisztítás, újrakenés és beállítás szükséges.


Az sem mindegy, hogy milyen bringáról van szó.

Ha a gép mostani értéke annyi mint egy nagy generál ára, akkor csak úgy érdemes hozzányúlni, ha sk. intézed a karbantartást.

Ha viszont egy amúgy értékesebb darabról van szó, akkor 16 ezer nem olyan nagy kiadás. A szerelőnek is élnie kell valamiből, és ha 3 órát tököl a géppel, akkor máris csak alíg több mint 5000 Ft óradíjnál tartunk.

2021. jún. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9# Rutinból 1,5 óra neki lassan lazán nyomva benne van a cigi kávé , a szerelők direkt 2-3 napos időpontra veszik be adják ki . Nekem tetű tempoba váltok / monoblokk csere fék - lánc csere max 2 óra úgy hogy sétálok a szerszamokért . De ebbe ha belehúzok benne van a kerekek zsirzása is . Egy kerekfűzés centrirozás ami kemény .
2021. jún. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!