Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért nyekereg a bringám?

Miért nyekereg a bringám?

Figyelt kérdés

Van egy alap fullym (merida tfs 800). Mostanába nyekeregni kezdett. Nem a telok, hanem csak úgy az egész,néha olyan a hang mintha kavicsok volnának a vázban.

Ha állványra rakom akkor persze halgat...

Valami ötlet?



2021. jún. 19. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Vedd ki a középcsapágyat,tisztítsd meg,kenőanyaggal tedd vissza. Tengelyeket szintén tisztítsd meg.

Ha még utána is nyekereg,nézd meg hogy minden csavar jól van e meghúzva(attól is nyekereghet ha túl feszes valami,ezért jobb nyomatékos cuccal csinálni).

Ha még mindíg nem jó,akkor lehet a hajtás is,azt is tisztítsd le szépen(ne csak a láncot),olajozd meg,stb.

Ha még mindíg nem jó,akkor esetleg talán lehet a nyeregcsővel is valami(nem tudom hogy dropper vagy sima nyeregcső van e a bicodon,de igazabol mindegy). Azt is szedd ki,tisztogatás,zsírt nyilván inkább ne rakj rá,szintén a nyomatékra figyelve tedd vissza.

Ha még így sem jó,akkor nem tudom,lehetnek akár a csapágyak is(a tagnál lévők,esetleg a headset-nél valami,de ezeket inkább szervízben nézesd meg)

2021. jún. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ok kösz a tippet.
2021. jún. 19. 21:26
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Tok jo, hogy nyikorog - legalabb idoben meghalljak, hogy hatulrol erkezel es nem kell csengetni :)))
2021. jún. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hypno ***** válasza:
100%

Akár a nyeregpálcák is sírhatnak.

Dobtam már ki nyerget mert annyira elviselhetetlen volt.

2021. jún. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ülés / üléscső táján érdemes először nézelődni, a misztikus hangokért sokszor ezek felelősek.
2021. jún. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

középcsapág vagy nyeregszár

nekem is volt hasonló, a monoblokkot kihajtottam, alaposan kitakarítottam a meneteket és vékonyan bezsírozva vissza. elkussolt

illetve a nyeregszárral jártam még így, volt egy cső ami kattogott. azt megfújtam tf-2-vel és elhallgatott.

de lehetnek még a nyeregpálcák is.

Persze állványon minden rendben, ez így szokott lenni! :D

próbáld meg azt, hogy ha finoman tekersz akkor kattog-e. ha nem, csak akkor ha keményen taposod akkor valszeg a monoblokk.


ebben az a legjobb, hogy a váz elviszi a hangot mindenfelé, úgyhogy lehetetlen fülre kitalálni pontosan mi csinálja a balhét

2021. jún. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem a kerekek nyekeregnek. A hangból küllő hangra tudok ítélni. Lehet hogy neked is ez a gond de ezzel nem tudtam mit kezdeni sajnos.
2021. jún. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Biztosan nem küllő.

A probléma lényege hogy nem tudom szituhoz kötni. Nem akkor amikor lejövök a járdarol vagy felmegyekrá,nem amikor döccen egyet. Csak néha nyekereg egy sort sima tekerès közben,aztán nem, aztán megint.

2021. jún. 21. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!