Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Most akkor 8.5 bar keréknyomás...

Most akkor 8.5 bar keréknyomás jó országútiba?

Figyelt kérdés

Ugye rá is van írva az outi külsőkre hogy 6-9 bar között érdemes használni, én egyébként 6.5-n szoktam. Van is persze benne logika, hiszen kis felület tart nagy súlyt. Viszont valljuk be hogy tényleg nevetségesen hangzik

Hogy majdnem 9 barra fújtatok fel egy bicikli kerekét, könnyebben ki is tud durranni út közben.

Szóval van aki magas keréknyomáson használ outit? Mennyire érezhető a különbség, van-e bármi értelme a dolognak?


2021. jún. 28. 02:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Minél keményebb a gumi, annál kisebb a gördülési ellenállása. Versenyen sok jelentősége van. Hétköznapi közlekedésben viszont jobb az alacsony nyomás, mert kényelmesebb lesz a bicikli, kevésbé ráz az úthibákon.
2021. jún. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 hypno ***** válasza:

Ha az üzemi nyomás 6-9 bar közötti, akkor nyilván erre van méretezve a szerkezete és ezt folyamatosan bírnia kell.

Azt érezned kell, hogy jobban gurul a keményebbre fújt kerék, szóval tegyél egy próbát. Ha neked mindegy, mert nem érzed különbséget, akkor használd úgy ahogy szoktad.

2021. jún. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 MGéza ***** válasza:

"Hogy majdnem 9 barra fújtatok fel egy bicikli kerekét, könnyebben ki is tud durranni út közben."

Ez így fele sem igaz laikus állítás, minden guminak más a tűréshatára, széles monti guminak például már a 4bar is sok lehet, általában a futófelület szélességével fordítottan arányos az ajánlott nyomás. Hogy kidurran vagy sem tehát nem igazán nyomás, sokkal inkább egy kivédhetetlen defekt következménye lesz.


Konklúzió: A külsőt mindig az ajánlott nyomástartományban érdemes használni: Ha a tiéden mondjuk 6-7bar közé van megadva, akkor abban, de ha magasabb az ajánlott, akkor a gumi élettartamának ártasz az alacsonyabb nyomással, rossz lesz a kopása, oldalfal öregedése hamarabb bekövetkezik.

2021. jún. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Wadmalac ***** válasza:

18 mm és az alatti alatti szélességű pályagomiban van 12 baros is.

A nagy nyomás semmit nem jelent, ha kicsi a felület, amin eloszlik.

Még erősebb gumiköpeny sem kell hozzá.

Nekem 23-as Conti Grand Prix 4000/II gumik vannak, én 7,5-8 bar közt használom.

6,5 alatt hajlamos lehet felütéses defektre az élesebb úthibákon.


Az országútinál nem a gumifújással kell kényelemre játszani, nincs nagy játéktér a felütésveszélyesen puha és a kőkeményre fújt közt.

A villa, a kormány, a nyeregcső, nyereg a "rugózás", ott kell jól választani.

Meg persze a nyeregből kiállás és a kezed, lábad.

2021. jún. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel ki is próbálhattad volna, hogy felfújod mondjuk nyolcra és úgy milyen.
2021. jún. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Lany vagyok - ertesitelek titeket fiuk - jobb ha kemeny ... kokemeny!!! :)))
2021. jún. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#6 pompás, és amellett ennyire bírod ha kanos kölykök bombáznak privát üzenetekkel, hogy ilyeneket irkálsz? :D
2021. jún. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem.ugyan montim van de én felső határ kőzelébe nyomom.jobban gurul...persza hátrány hogy a gumirecéit is érzem. Azt nem tudja kimozogni a teló.
2021. jún. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Wadmalac ***** válasza:
Akinek nem tetszik, hogy kiszórt aprópénzen áthajtva odanézés nélkül tudja, hány forint volt, annak nem való az országúti. :D
2021. jún. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Alex Fly ***** válasza:

Alacsonyabb nyomáson már csak a defektveszély miatt sem érdemes használni...

Nem a magasabb nyomás miatt "könnyebben ki is tud durranni út közben", hanem alacsonyabb nyomásnál jóval nagyobb az esélyed a kígyóharapásos defektre.

2021. jún. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!