Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Igaz-e,hogy elektromos bicikli...

Igaz-e,hogy elektromos biciklik használhatósága a mindennapokban egy sikertörténet,szemben az elektromos autók igencsak beszűkült használati lehetőségeivel?

Figyelt kérdés
Egy e-bike hatótávja ma már megközelíti a 150 km-t is.

#e-bike,és e-autók
2021. júl. 4. 13:20
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
92%

Hogy pedig folytassam a sort, az elektromos fogkefék pedig mindennek a csúcsát jelentik! Ugye érzed az iróniát...

Nem összehasonlítható egy kerékpár egy autóval, pl. a bringával gondban lennék, ha csak a két karton ásványvizemet szeretném hazaszállítani vele.

2021. júl. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 A kérdező kommentje:

A hatótávra értettem.Egyébként már hoztam vele haza 10 üveg ásványvizet.

Nyitott kaput döngettél.

2021. júl. 4. 13:28
 3/63 anonim ***** válasza:
77%

Basszus, jól megragadtad a lényeget, 3 karton ásványvizet kellett volna írnom, vagy pluszba még egy 24 tekercses wc-papírt...

Értem én, hogy hatótáv, de őszintén: a futárokon és egy-két elvakulton kívül kinek szükséges 150km hatótáv? Az átlag városi bringásoknak napi 30-40km bőven elegendő, másrészt sok bringásnak nincs is szüksége elektromos rásegítésre.

2021. júl. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 A kérdező kommentje:

Lassan oda jutunk,ha így mennek a dolgok,hogy ugyanannyi lesz egy e-bike

hatótávja,mint egy első-második generációs elektromos autóé./15o-180 km/

Mindenesetre érdekes kezd ez lenni.Még mindíg jobb egy e-biken haladni,mint egy kifogyott e-autóban ücsörögni,amit eddig majd mindennap látok,ha dolgozom.

Egyébként nekem is van hagyományos kerékpárom,és eszemben sincs megszabadulni tőle amiatt,hogy vettem egy e-biket is.

2021. júl. 4. 13:56
 5/63 anonim ***** válasza:
89%
Tehát egy legújabb, sokadik generációs ebike-ot hasonlítasz az első generációs elektromos autókhoz? Miért? Miért nem a legújabb elektromos autókhoz hasomlítod, aik 500-800 km-s hatótávval rendelkeznek? Ja, úgy nem lehetne idióta kérdést kiírni.
2021. júl. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 A kérdező kommentje:
Ja kedves barátom,az majd 40 millcsibe kerül alaphangon,és ha megfeszül 550 km-nél többet csak akkor megy,ha 90 km/h-val halad az autópályán egy ilyen drága autóval.Lassan jársz,tovább élsz,mondja az egyszerű vidéki ember.
2021. júl. 4. 14:12
 7/63 A kérdező kommentje:
Az elektromos autózás egyenlőre még az autózás lényegét veszi el az emberektől: a szabadságot.Még meg sem érkezik valahova,már a töltéssel van mindenki elfoglalva,milyen szabadság lenne ez?Szemben a e-bikevel,ami megadja azt neki,főleg az idősebb 50-60 év feletti generációknak,akik így nyugodtabban,nagyobb utakra is vállalkozhatnak,mert a fizikális megterhelés egy részét a hajtás felszabadítja.Óriási különbség a kettő.
2021. júl. 4. 14:18
 8/63 Norbán ***** válasza:
81%

Az elektromos autó semmit nem vesz el! Nyilván más a felhasználása mint egy bezinesé.


Ennyi erővel mondhatnánk azt is: az elektromos kerékpár elveszi az embertől a mozgás örömének egy részet

2021. júl. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az átlegember nem vesz 40millios autot ugy az átlagember nem vesz 1,5millioért bringát (sokan még 100ezret is sokkalják mert csak "bicigli,ozt tekeni kő").

550km-es hatótáv álltalában elég az embereknek egynapra.

Ha mégis az a vágyam hogy spanyolországba autózzak akkor azt viszont nem az egyhangú autopályán teszem,És bizony ahogy régen a kút hálozatot felderítem a töltési lehetőségeket.


Az 50-60éves korosztály pedig biztosan nem vesz e-bike ot,azt sem tudják miaz.

Bár valóba turázásra elégjók. Ha mégis tudja kkor sem fog vele 100+km-es turákat tenni.

2021. júl. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
Az átlag ember egy évben kétszer lát autópályát. A többi 363 napon lokálisan közlekedik, 10-30-50 km-t. Amire meg bőven elég egy bármilyen elektromos autó, még a legolcsóbb is. Még csak nem is kell naponta tölteni.
2021. júl. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!