Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van egy single speed brigám,...

Van egy single speed brigám, amivel sajnos a mai nap folyamán sikerült defektet kapnom. Milyen belsőt vegyek? (márkára gondolok, nyilván a méret adott). a Decathlonos belsők mennyire tartósak? Vagy inkább continental?

Figyelt kérdés
Mikor itthon szétszedtem kiderült h nem defektrő van szó, hanem a belső "agy felé néző" oldala egyszerűen kihasadt kb fél centi hosszon (és ráadásul nem azon a ponton ahol a küllők "bekötései" zavarhatták). Elgondolásom szerint vagy egy gyári hibás belsővel sikerült vennem a biciklit, vagy egy gagyi belsőt raktak bele (felirat semmi nincs rajta, 8bar-ra fújtam indulás előtt, ahogy a szaküzletben ajánlották) 23-622 (700-23c) a kerék mérete. Látom hogy a decathlonba vagy ilyen belső 1000-ért. Ajánlanátok ezt, vagy ha nem, tudnátok e ajánlani valami kimondottan jó/tartós márkát? (1500ért látok continentalt is)
2021. júl. 20. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én állandóan defektet kaptam a dechatlonos gumikkal, viszont ebben inkább a régi külső volt a ludas, talán defektvédelme sem volt. Aztán vennem continental supersport plust, azóta nem volt defektem. Pedig valaki kedvesen még egy rajzszöget is beleallított, amit kb 1 óraval később vettem észre. (Már egy órája hallottam egy furcsa kopogást a betonon minden fordulatnál). A te esetedben valószínűleg pont a belső lehetett a ludas, de szerintem ez annyira ritka mint a fehér holló. Én mindeneserre végül continental belsőket raktam bele, mivel olyan rohadt nehéz lefeszíteni az abroncsot hogy simán megéri az 1000 ft-os felár a vesződés helyett. :)
2021. júl. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Schwalbe defekttűrő abroncs...

2 éve nem lyukadt ki a keróm, előtte havi 1-2×.

2021. júl. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A hosszanti, fél centis hasadás felütéses defekt jele. Viszont olyat nem szokás kapni 8 baron.
2021. júl. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Az utolsonak: pedig pont indulas elott fujtam 8barra, es raadasul a nyilegyenes, tukorsima Arpad hidon mentem at amikor egyszercsak eros szisszenest hallottam es 2 masodperc alatt 0n volt a gumi... Lattam par uvegszilankot, azthittem az okozta a gondot, itthon derult ki h a szelep mellett 5 centivel hasadt ki a belso oldalon
2021. júl. 21. 04:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Fura. Azzal a kollégával értek egyet, aki szerint a conti belsőnél megéri a felár azt, hogy tuti jót kapsz. Mert sz*pás leszedni. Meg kapsz még pár extra szolgáltatást is hozzá, menetes szelep, szeleptövi anya, a csinos sárga szelepsapka sajnos már a múlté (legalábbis nekem a múltkor fekete volt benne).
2021. júl. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Végül elengedtem a Decatholosat, inkább elmentem egy szaküzletbe ahol egyből a kezembe nyomott 1 (előrelátásból 2) Continentalt. Elvittem a kidurrant belsőt is, azt tanácsolta h hiába van 8bar ráírva az abroncsra, 7,5-nél álljak meg, másrészt nézzem meg a szalagot ami a küllők miatt van a felnin belül (nemtudom a nevét), hogy az bírja e a 8bart, mert az is lehet a hibás. Otthon hiába néztem, nem láttam rajta semmilyen számot, úgyhogy lehet ma még visszamegyek venni 2 ilyen szalagot, ahogy nézem nem egy nagy tétel.
2021. júl. 22. 11:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Felniszalagnak hívják egyébként.
2021. júl. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!