Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik a legkényelmesebb...

Melyik a legkényelmesebb kerékpáros nyereg? Egy MTB kerékpárhoz kellene, melyik márka és típus vált be nektek?

Figyelt kérdés
Városban és túrán egyaránt használnám. Nem akarok túl bumfordit, de azért legyen benne párna és ne törje be a fenéktájékomat túl hamar. Néha lemegyek a járt utakról is ösvényekre, földutakra, de 80%-ban aszfalton tekerek.

2021. júl. 27. 19:07
1 2
 1/13 TR75 ***** válasza:
100%

Hát, ami az egyiknek jó, az a másiknak használhatatlan.

Szóval próbálni kell (leginkább), és olvasgatni a nyergekről.

Én az egyik bicómon egy Selle Monte Grappa Argót használok.

[link]

Kényelmes, sok bringásnak nagyon kényelmes. Én is szeretem, egyedüli hibájának azt érzem (a magam részéről), hogy alacsonyabb áttételen és magasabb pedálfordulaton kicsit pattogós nyereg.

A másik bicómon egy Wittkop Medicus van.

[link]

Olcsó a Lidlből, de minőségi darab. Sokkal keményebb az Argónál, de nem kényelmetlen.

De, mit már mondtam, kinek mi.

2021. júl. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs jó válasz. Mindenkinek más lesz kényelmes. Én legalább 10et próbáltam mire meglett az igazi.
2021. júl. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 nemaRendőrség ***** válasza:
0%

Legyen puha, bőrből és szellőzzön.

Kerüld a műbőr üléseket mint a tüzet

2021. júl. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel, sajnos egyéni anatómiától, felhasználástól függ. Mindkét említett nyereg van nekem is. Az Argo nekem túl puha. Nagyon jól csillapítja az úthibákat, rövid távon kényelmes, de már 20-30 km táján borzasztóan kezdi kidörzsölni a combom belsejét. Vékony testalkattal, alacsony testsúllyal lehet, hogy sokkal jobb. A Wittkop nekem túl keskeny, ketté akar vágni úgy 15-20 km után (MTB verzió). Akinek közelebb vannak az ülőgumói, annak jó lehet. Mindkettő előnye, hogy középen nem nyomnak, nem zsibbad el a cerka. Kíméli a legnemesebb testrészt. További előnyük, hogy nagyon olcsók.

Általános hiba, hogy sokan a legpárnázottabb, legpuhább nyerget választják, ami hosszú távon szinte biztos kényelmetlen lesz. Én faragtam rá így 40000 Ft-os nyereggel (Ergon ST Core Prime). Amúgy az Ergon márka sportosabb nyergei eddig a legjobbak nekem (SR, SM modellek). Decathlon gél betétes, kantáros nadrággal 100 km-t is elég vígan bírok a nyeregben. Persze ez nem jelenti azt, hogy ez neked is beválik.

2021. júl. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem a memory foam ülés vált be. Hosszú távon sem sajog az altest. És a nyeregnél pont a hosszú táv a lényeg.
2021. júl. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Wadmalac ***** válasza:

Nekem a totál kőkemény, párnázatlan karbon nyereg vált be, jó eltalálták a formát és nulla párnázással teljesen kényelmes.

Terepbringára viszont nem ajánlom, mert nagyon vékony, ezért állati hegyes az eleje, ha ez esésnél gerincen szúr, lehet, hogy nem áll meg, hanem megy tovább, mint a szamurájkard és neked annyi.

2021. júl. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 hypno ***** válasza:

DDK Eden 3166 T3


Nálam ez bevált...és még olcsó is.

[link]

2021. júl. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 MGéza ***** válasza:

(Ktm) Velo VL-3257. Soha rosszabb ne legyen. Nem túl puha és nem is kemény, aránylag könnyű, 250g körüli súllyal. Sajna rég kifutott, de hasonló utódai kaphatóak. Kényelméről csak annyit hogy laza 20-25km/ó tempóban Balaton északi-parton napi 60km lement vele, betétes alsó nélkül. Ez bizony nem kis fegyvertény, mert egyébkén van egy enyhe fokú aranyerem, de meg sem éreztem, mindezt nyár közepén, 30+ hőmérséklet mellett. Szóval ha nem akarsz sokat költeni akkor érdemes a Velo nyergekkel szemezgetni.

Az Argót próbáltam, talán kicsit nehéz, plusz a középső varrás hajlamos elengedni magát, dehát olcsó nyeregről beszélünk.

2021. júl. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

[link]


Elsőre azt fogod mondani, hogy baromi drága. Igen, az.

Aztán azt fogod mondani, hogy jajjjjjj, ez kemény lesz.

Ez a kedvenc nyergem.


Jelenleg 4 bringát használok. Valamelyiket használtan vettem, valamelyiket családon belül cseréltem, valamelyiken nyerget cseréltem el a párommal, mert neki kényelmetlen volt. Tehát 1 bringán van most a linkelt nyereg.


De bármelyikkel letekerek 100 km-t úgy, hogy utána nem fáj a fenekem.


Be kell állítani vízszintesre és megfelelő magasságba.

Kell egy betétes nadrág.

Kell tekerni havonta legalább 300 km-t.

Ezek után már szinte mindegy lesz, hogy milyen nyereg van a bringán. Mindegyik kényelmes lesz.

2021. júl. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Wadmalac ***** válasza:

#9: Ez tényleg már ránézésre is jónak tűnik.


Csak az áráért a magyar átlagember komplett bringát akar kapni. :D


Megmondom őszintén, ennyit én sem adnék ki érte.

Biztosan van az a bringára költhető büdzsé, amibe belefér, de az nem az én büdzsém.

2021. júl. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!