Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklisek! Téli edzésre,...

Biciklisek! Téli edzésre, itthonra a görgő, vagy a szobabicikli a jobb? Melyiknek mi az előnye, hátránya?

Figyelt kérdés
Ugyan olyan hatékony mindkettővel az edzés?KI mit próbált ki,mi a tapasztalata?
2010. aug. 28. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyik sincs olyan hatékony mint a rendes kerékpározás viszont a szobabicikli talán jobb. Mert itt feltudod tenni a nehézséget, és nincs az a veszély ha eltörik alattad (igen, tört már el alattam pedig csak 70kg vagyok) akkor nem puffansz a falba.
2010. aug. 29. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Árban, helytakarékosságban jobb a görgő szerintem, és sokkal közelebb áll a bringázás élményéhez.

Egy 45.000-es görgő, egy jó bringával kb olyan érzetet nyújt mint egy 100.000+os szobakerékpár, és nyáron nem foglalja a helyet. Ugyanaz a pozíció, pedál, cipő, mint a rendes bringán.


[link]

Nekem ilyenem van és teljesen meg vagyok vele elégedve.


A szobakerékpár ezzel szemben kényelmesebb, van hozzá computer, de drága és rengeteg helyet foglal. Nem szeretem, hogy nincs rendes pedálja, az olcsóbbaknak keveslem a lendkerék súlyát. Nem adják ugyanazt az érzetet mintha bringán tekernél, csak a 200.000ft feletti spinning gépek.

2010. szept. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A nehézség ugyanúgy állítható rajtuk, és ha nem valami rettenet gagyit veszel, akkor nem fog eltörni.
2010. szept. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Linkoln ***** válasza:

görgő csak is görgő.

Felteszed rá a versenybringád, leváltassz a legkönnyebb fokozatra a görgővel, a bringával a legnagyobb felé, és majdnem olyan mintha kinn tekernél, talán néha jobb is.

Nem hullámos az út, nem üt, nem rongálja úgy a bringát stb.

Nem kell folyton aszelet figyelni hogy nah most meginn oldalba kap egyel feljebb váltok, stb.

2012. szept. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!