Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Budapesten mért van rengeteg...

Budapesten mért van rengeteg elhagyott bicikli lánc és lakat?

Figyelt kérdés

Kb 1 hónapja dolgozom Netpincéres futárként biciklivel. Lényegében mindig a legközelebbi táblázol, korláthoz vagy bicikli tárolóhoz láncolom a biciklimet és napi szinten legalább 10 db ott hagyott, de még mindig összecsatolt lakatot vagy láncot látok.


Tehát a tulajnodom döntött úgy egyszer, hogy csak ott hagyja a tábla körül a láncot?


Vagy a tolvaj lopta el a biciklit úgy hogy nem szétvágta a láncot (vagy lakatot) hanem kinyitotta, majd utána vissza zárta a bicikli nélkül?

(Hiszen ezek ránézésre sértetlenek)


Van pár új kinézetű, de többnyire amikkel találkozom már régóta ott lehetnek mert elkezdtek rozsdásodni vagy nagyon bepiszkolódtak.


Tehát ... ezeknek mi a célja?


A tulaj random ott hagyta? Tolvaj hagyja ezeket így? (Amit nem értek, mert egyszerűbb szétvágni a láncot, mint feltörni a zárat és ha fel is töri mért csatolja vissza?)


Mi a történet ezek mögött?


Nyílván ha 1-2 db-ot látnék egyn akadnél fen rajta, de napi szinten rengeteggel találkozom Budapest belvárosában!!!



2021. aug. 10. 18:22
 1/9 MGéza ***** válasza:
Az attól függ. Bizonyos lakatokat igen könnyű az eredeti kulcsuk nélkül is kinyitni, van amelyik egy erősebb, jó helyre mért ütés hatására old. Ezért kell normálisabb, nem kínai U-lakatot vagy hasonlót használni. Persze, 10 percre a kábelzár is véd, de hosszabb időre gyakorlatilag egy olyannal bringát otthagyni, szinte már felszólítás a lopásra.
2021. aug. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1# Szoktam komolyabb lakatokat is így látni.


Nekem csak az a furcsa, hogy ezek a lakatok, láncok továbbra is összezárva ott vannak az adott csövön.


Nem értem, hogy egy tolvaj minek rakná vissza a lakatot.


Nem látok rajtuk sérülést.


Oké, valószínűleg ezek mind lopás hátra hagyott nyomai, csak nekem annyira furcsa a jelenség, hogy nehezen látom be a fejemben :D

2021. aug. 10. 19:27
 3/9 hypno ***** válasza:
97%
Aki gyakran hagyja ugyanazon a helyen a bringáját, mert pl. ott dolgozik, az nem cipeli magával a láncot/zárat/lakatot, hanem csak a kulcsot viszi el, mert következő nap megint oda fogja lakatolni.
2021. aug. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
#3-asnál a pont, azon túl még azt is el tudom képzelni, hogy a többi bringás kvázi tiszteletben tartja a helyét ha látják a láncot/zárat.
2021. aug. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
A tulajdonos hagyja ott, mert mindig ugyanoda lakatolja a bringát. Túl sok veszélye nincs, ellopni nem lehet, csak úgy, ha tönkre teszik. Miért cipelne magával egy több kilós lakatot, ha ott is hagyhatja?
2021. aug. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
13%
Sosem mernem otthagyni a tobbmillkos gepem ... jobb szeretem itt nezni a haloszobaban :)
2021. aug. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 hypno ***** válasza:
96%

#6


De nem is a te dicsekvésedről volt szó, hanem azokról, akik bringával járnak dolgozni.

2021. aug. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Éppen azért nem is a többmilliós bringámmal jártam dolgozni. Ne is ideális városban. Bár örzött, zárt tároló volt én lakatoltam és bizony nem vittem haza a lakatot.
2021. aug. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert a kerekpart elloptak a lanc alol, de a jofej tolvaj sertetlenul otthagyja a lancot - ezzel is azt bizonyitva, hogy semmit nem er :)))
2021. aug. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!