Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Camping bicikli kormány...

Camping bicikli kormány rögzítő csavart miért nem lehet becsavarni?

Figyelt kérdés

Vettem egy camping biciklit, párszor be-ki csavartam a kormány rögzítőt, de mostmár egyáltalán nem tudom becsavarni.

A másik hogy az első fék sem működik, hiába húzom, nem nyomja rá a kerékre a féklapot.Próbáltam már úgy hogy becsavarom a rugót, meg úgy is hogy teljesen ki.Mi lehet a probléma?



2021. aug. 11. 12:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Pregmentalo spre vel fujj a csavarra . Patkoféknél a laza vagy megnyult huzal kikopott pofák okoznak bajt , de mindez elmelet látni kellene ...
2021. aug. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

#1

Bezsíroztam menetét de semmi változás.


Kormány:

[link]


[link]


[link]


Fék:

[link]


[link]


[link]


[link]

2021. aug. 11. 14:06
 3/19 hypno ***** válasza:

A kormánynál nagyon kicsavartad a rögzítő csavart és leesett róla a rögzítő dió.

Ott lesz valahol a fejcső alján.

Sajna szét kell szedned, de legalább átzsírozod a kormány csapágyakat.


A fékre is ráférne egy teljes tisztítás és kárfelmérés.

2021. aug. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

#3

Le tudod írni hogy szereljem le a fejcsövet hogy kivehessem a diót?

Letekertem 2szorítót középröl, de csak annyit értem el vele hogy állíthatom a kormánnyak magasságát.Szóval gondolom nem jót csavartam.Meg egy olyan kérdésem lenne hogy szervízesnél ez a kormány dolog meg a fék javítás vagy csere kb.mennyibe kerülne?

2021. aug. 11. 21:43
 5/19 MGéza ***** válasza:
Szerintem hacsak nem retró bringaként akarod használni, azt a gumigyilkos fék "izét" ne is akard használni. Tegyél a helyére egy cantit ha lehetséges, azzal is korhű marad.
2021. aug. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 hypno ***** válasza:

#4


Így néz ki egy menetes villanyakú kormány metszete.

[link]


Azt a csövet aminek állítható a magassága, azt teljesen ki lehet húzni. A dió meg ott lesz alatta.

2021. aug. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Wadmalac ***** válasza:

Az a tappancsos fék elég halott ügy, még a nyomórudas verzió is vacak, de ez a bowdenes az alja.


Ha totál szétszeded, remélhetően megérted a működését és akkor talán valamennyire működöképesen össze fogod tudni rakni.


A lényeg, hogy a bowdenház vége nyomja lefelé a féktappancsot, miközben a bowden vége valahol ott bent úgy rögzül, hogy változatlan magasságban marad a villához képest.


Ahogy azt a felső dupla műanyag csavart, abból a belsőt, a menetes szárasat tekered kifelé (felfelé), az feszíti meg a bowdent. A nagy, alsó műanyag csavar csak rögzíti az egészet a helyén.

2021. aug. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

hypno

Akárhogy rángatom nem jön ki a fejcsőböl a nyak, csak a kerék mozog össze vissza.


Wadmalac

Megszorítottam a kis műanyag csavar feltekerésével, de most se jó.Nem nyomja rá a féklapot a kerékre, hiába nyomkodom a féket.

2021. aug. 12. 10:10
 9/19 Wadmalac ***** válasza:

"Megszorítottam a kis műanyag csavar feltekerésével, de most se jó.Nem nyomja rá a féklapot a kerékre, hiába nyomkodom a féket."

Ronngyá van kopva a betét, hiányzik belőle vagy egy centi. Érdemes venni egy újat, mielőtt nekiállnál a bowdenen még húzni, lehet, hogy új betéttel pont jó lesz.

2021. aug. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 MGéza ***** válasza:
#8: Ez a dörzsfék legnagyobb hátránya, a gumi is kopik, plusz hamar lerágja a gumifelület mintázatát is, ha rá is nyomja, a fékhatás eléggé esetleges onnantól. Nem véletlen, hogy leginkább mint kötelező kiegészítő fékrendszert alkalmazták csak, akinek a kerékpárján volt, az inkább kontrázott. :)
2021. aug. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!