Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egyetemre megéri biciklivel...

Egyetemre megéri biciklivel járni?

Figyelt kérdés

Nagyon megutáltam a BKVn közlekedést a csúcsidőben rengeteg emberrel. Néha érdekes egy-két hajléktalant ordítását és verekedését végig nézni a 4-6os villamoson, de igazán nem kívánok ilyen közegben utazni.


Arra gondoltam, hogy biciklivel megyek.


Kb 80 ezer forintos a biciklim és a lánc hozzá kb 20 ezer forint ránézésre masszív, de ha kint vagyok kb 8 órán át az egyetem épülete előtt biztos vagyok, hogy valaki letudja szerkeszteni 3 percen belül és még bőven van ideje gondolkodni is, hogy "Elakarom-e vinni? Jön valaki érte? Lát valaki?".


Szóval mik a tapasztalatok?


BME-re járok.


Nektek ott lopták el bicikliteket vagy tudtok arról hogy valakinek igen?


Ti elmertek vele tekerni?


Még a bubira is gondoltam, ami elég rossz, de használható bicikli csak mostanában rengetegen használják és csúcsidőben félek sokszor nem lesznek elérhetőek. Tehát picit megnehezítem vele az életemet.



2021. aug. 12. 16:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
18%
Vegyél összecsukható cangát, aztán csapd a hátadra és vidd magaddal mindenhová.
2021. aug. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
BME-n nem tudom hogy van, én Szegedre járok, természetesen biciklivel, mint mindenki más is. Mondjuk ha valaki biciklijét elviszik, az nem az enyém lesz, az tuti. Itt megéri, ez a leggyorsabb eszköz, nincsenek emelkedők, jók a bicikliutak.
2021. aug. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

2# Köszi, kifejtenéd, hogy mért nem a tiédet viszik el? :D


Amúgy eddig nem figyeltem annyira, főleg hogy most online oktatás volt de régebben úgy emlékszem alig láttam bicikliket így félek kitünne a tömegben főleg mert nincs tömeg :D

2021. aug. 12. 16:40
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert ahová teszem, ott sok bicikli van, amiket könnyebb vagy ugyanannyi erőfeszítés lenne elvinni, az én biciklim pedig elég rossz (régi, rozoga, alap dolgok hiányoznak mint pl a váltó, de pl egy kontrás bicót se nagyon lopnának el szerintem). Vagyis biztosan talál bárki az enyémnél sokkal jobbat bárhol a városban, de még ugyanannál a tárolónál is.

Kis túlzással többe kerül a felszerelés, amivel ellophatnák, mint maga a bicikli. Egyszerűen nem éri meg.

Amúgy nekem jó a biciklim. Arra jó, amire használom. Eszmei értéke van.

2021. aug. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a statisztika megtévesztő. Nagyon sok a biciklilopás az egyetemnél, de azért, mert nagyon sok bicikli parkol ott. Ha ócskának kinéző biciklid van jó lakattal, akkor senki nem fogja elvinni. De a normálisan kinézőket se szokták elvinni, ha rendesen le vannak zárva, a tolvajok a sodrony/spirálzár/gerinclakat vonalon utaznak elsősorban. Amúgy én az 5 év alatt kétszer úgy is kinnfelejtettem órákra az I előtt, hogy a lakat a csomagtartón maradt. De még mindig ugyanazzal a bicóval járok, nem kelt lába így sem.


A lakatodról feldobsz egy képet? Sajnos az, hogy drága, meg szemre masszív, még semmit nem jelent :-( De lesz itt, aki megmondja, hogy megfelelő-e. A 80 ezer nem számít extrém drága biciklinek, bár biztosabb egy tíz-húszezres ócskavasat használni.


Praktikusnak egyébként nagyon praktikus a bicikli, főleg ha felváltva van a CH és I épületekben órád. Na, akkor nagyon jól tud jönni. De egyébként is.

2021. aug. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

[link]


Konkrétan erről van szó. Nincsenek kétségeim, a lánc szemet erővágóval 1 perc alatt el lehet vágni. A körülötte lévő anyagot meg pár másodperc. Tehát ha valaki elakarná lopni simán megtehetné.


A biciklim nem jó, de engem eddig tökéletesen szolgált. Konkrétan egy BTwin mountenbikeról van szó. Kinézetre jól nézki, de egyátalán nem nagy szám.

2021. aug. 12. 17:51
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagy benne, hogy viszi a sima erővágó? Azért a biciklilakatnak árult láncok edzettek szoktak lenni, nem olyan, mint a barkácsbolti. De mindegy is, a sodronyt meg a gerinclakatot 3 másodperc alatt viszi, úgyhogy inkább azokat a bicókat fogják lopni, nem a tiedet. BTwin montit simán ott mernék hagyni ilyennel lezárva az egyetemnél. Inkább azért használnék U-lakatot, hogy ne kelljen annyit cipekedni, de nyilván annak is megvan a maga hátránya.
2021. aug. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Hellmano ***** válasza:
100%
Azt tuti nem viszik el, ami neked van, megnyugodhatsz.
2021. aug. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 hypno ***** válasza:
100%

#6


No para!

Egy bringatolvaj nem csúcskisérletre hajt, hogy mennyi idő alatt tudja leszedni a vastag láncodat.

Ott, ahova lerakod a járgányt lesz egy csomó olyan, amit csak valami jelképes dologgal zártak le. A tolvaj meg a könnyebb ellenállás irányába mozdul.


Ettől persze még ellophatják, de kicsi az esély rá.

2021. aug. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%
OFF leszek és persze grammanáci is, de hogy a fenéba van az, hogy egyetemre jársz és annyi helyesírási hibád van, mint egy kőzépszerű általános iskolásnak, de még az egyetlen angol szót is hibásan írtad?
2021. aug. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!