Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ez a sárvédő megfelelő lenne...

Ez a sárvédő megfelelő lenne a biciklimre?

Figyelt kérdés

Csepel Torpedo bringám van és ahogy a képeken is látszik, elől és hátul is nagyon közel van a sárvédő a kerékhez. Sajnos nem lehet távolabb állítani..

[link]

[link]

Amikor belehajtok ilyen kis kavicsokba(főleg ha esős idő van és vizes) akkor olyan szinten csikarják a kavicsok a sárvédőt belülről és a gumit is, hogy hihetetlen. Ezért akarom levenni. Na meg télen is ugyanúgy használnám hisz munkába menni kell. Félek, hogy belefagyna a hó meg a sár a sárvédő és a gumi közé. Azt meg elég nehéz lenne kitakarítani.

Erre a sárvédőre gondoltam: [link]

Előre is ilyesmit szeretnék.

Mit gondoltak, ez megfelelő lenne?

Plusz még annyi kérdésem lenne, hogy az ilyen keskeny gumi mennyire csúszik télen?

Eddig csak rendes kerekű biciklim volt, tudjátok.

Köszönöm a válaszaitokat!



2021. aug. 20. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezek nagyon minimális védelmet adnak, simán tiszta sár leszel télen. Előre a felnifék miatt nem is igazán tudsz ilyet felrakni.

Szerintem élj együtt a súrlódó kavicsokkal! Nincs szép hangja, de semmi baja nem lesz tőle.

2021. aug. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hypno ***** válasza:

A bringád olyanra lett megtervezve és megépítve, ahogy most kinéz.

Amit kinéztél, az egyfelől nem fér el, másfelől ahogy az első válaszoló is írta nem véd semmit.


Esetleg eljátszhatsz a gondolattal, hogy miként tudnál egy számmal kisebb kereket rászerelni - mondjuk 28" helyett 27" -, de akkor a fékeken is módosítani kell.

2021. aug. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 hypno ***** válasza:

A gumi leginkább attól csúszik, ha nincs mintázata.

Én pl a Semi Slick gumikat szeretem a legjobban, aminek sima a közepe, de a széleken van egy kapaszkodó köröm sáv.

2021. aug. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, erre is gondoltam már - kisebb kerék opció.

Csak nem tudom hogy nézne ki kisebb kerékkel vagy hogy jó lenne-e

Akkor ezeknek a sárvédőknek amit linkeltem valóban nincs is értelme?

Meg ugye az ilyenfajta bicikliket általában sárvédő nélkül használják csak na, azért nagyon esős időben mégis csak kell rá.

Vagy arra is gondoltam, hogy leszerelem és ha nagyon esős napok vannak akkor meg vissza.

2021. aug. 20. 20:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, a google segítségével megtaláltam neked a tuti sárvédőt: SKS Raceblade Long.

[link]

2021. aug. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

És ez miben másabb, mint a mostani sárvédőm ami a biciklin van?

Köszönöm egyébként, hogy vetted a fáradtságot.

2021. aug. 21. 11:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha megnézed, neked csak a fékeknél van túl közel a sárvédő, ott nem fér el. Ez az SKS a fékeknél csak egy-egy rögzítő elemet tartalmaz, ott sokkal kisebb helyet foglal. Így nem kell olyan közel lennie a gumihoz.
2021. aug. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

És tényleg basszus, ez nagyon király!:D

Köszönöm szépen neked, akkor szerintem meg is rendelem.

2021. aug. 21. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!