Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Budapest - Dunaújváros -...

Budapest - Dunaújváros - Dunavecse - Budapest biciklis körről tudnátok mondani valamit? Esetleg ötletet adni? Részletek alább.

Figyelt kérdés
A merretekerjek.hu oldalt használva szoktam megtervezni a biciklizéseimet és nem szeretek ugyanazon az útvonalon visszajönni. Úgy terveztem, hogy a Duna jobb partján megyek a Rákóczi hídtól (pesti vagyok) lefelé délre Dunaújvárosig, majd a Pentele hídon át Dunavecsére és fel Budapestre. A visszafelé út a térkép szerint rendben van, az odafelé vezető úton viszont több alkalommal is a 6-os főútra kellene kimennem. Van valami más megoldás? Földút is megfelel, amennyiben járható, a 6-os főúton csak a legvégső esetben mennék, gondolom érthető. Esetleg van, aki már megtette ezt az utat vagy egy szakaszát?

2021. szept. 9. 22:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem a gondodat a 6-os úttal. Ha nincs rajta tiltó tábla, akkor hajrá!

Az M6 mellett pedig úgyis jóval kisebb rajta a forgalom, mint régebben.

2021. szept. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem ismerem azt a környéket, emiatt nem tudom, milyen a forgalom. Ez csak kényelem kérdése, nem szeretek autók között tekerni, nem érzem magam biztonságban. Ettől függetlenül ha valaki ismer alternatív útvonalat arrafelé, azt kérem, hogy ossza meg.
2021. szept. 9. 23:23
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Tekintve hogy a hatos a második legveszélyesebb út az országban, én sem tekernék arra. Dunaújvárosi vagyok, van egy telkem Dunavecsén, régen nézelődtem hogy hogy tudnék oda biciklivel eljutni, hát sehogy, ha nem akarok a hatoson menni.

Elvileg valami (föld) szervizutak azért vannak arrafelé, de nem akartam senkivel összetűzésbe kerülni hogy mit keresek ott, úgyhogy meg sem próbáltam.

2021. szept. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Dunaújvárosig biztos meg lehet oldani, onnan nem ismerem. Érdig gondolom nem gond. Onnan régészeti park felé Szhbatta murvás úton. A finomítóig szinte végig bringaút van Battán át. A MOL északi porta előtti körforgalomból indul egy aszfalt a vasútállomás felé, az elmegy a hatosig. Ott át szembe a földútra, azon el lehet menni Ercsiig vagy a 6204 útig a vasút mellett. Ercsitől Kispusztai vagy a Vízmű úton kimész a földútra, azon a Szent-László patak melletti aszfaltozott töltésre Sinatelepig. Onnan mehetsz aszfalton, töltésen majdnem egész Beloianniszig, vagy földúton, ami Belo és Iváncsa közt jön ki, balra fordulva Iváncsára visz. Közúton eljutsz Adonyba, onnan Perkáta felé indulsz, de miután átmentél az M6 felett, balra lefordulsz a murvás útra, amin az M6 mellett Kulcsig el tudsz menni. Kulcsról pedig már sima ügy a Duna menti kis utcákon és bringaúton Dunaújvárosig lejutni. Ez alapján szerintem meg tudod tervezni térképen.
2021. szept. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez nagy segítség, mert ennyire nem ismertem a területet. Ha hazaérek meg is nézem a térképen.

Azt esetleg tudja még valaki, hogy a túloldalon, ha a Pentele hídon átmegyek akkor az EuroVelo 6 mennyire van kész? Mert a nyomvonalát látom, de nem vagyok biztos abban, hogy végig lehet rajta haladni.

2021. szept. 10. 09:17
 6/12 anonim válasza:
Tudtommal Dunaújváros Kisapostag között van bicikli út ami leágazik és a Pentele hídon átvezet Dunavecsére. Viszont az 51-es út maga a halál. Tele kamionnal sóderes autóval akik mennek mint az állatok. Sokkal forgalmasabb mint a 6-os út.
2021. szept. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A 6oson szinte végig kint a tiltó tábla, hát meg eleve elsőrendű főút. Az 51esen kevesebb a tábla, de ha szeretnél még élni, akkor nem mész rá! Legutóbb kicsit eltévedtem a töltésen, így vissza azon jöttem.. Betegek laknak arra!!!
2021. szept. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az eurovelo 6 a városban és Dunaföldvárig tök jó, egyedül az Apostag rész megy a falu főútján és utána van egy elágazás, ahol nem tudni hogyan de egy főút túloldalán a bokrok mögött megy tovább Dunaföldvárra. Ha az megvan, onnan viszont kb. sztáda lesz újra!
2021. szept. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja bocs, most látom, hogy te nem lefelé mennél, hanem vissza Budapestre. Dunavecsén is jó az út, pár helyen járdára vezetett még tavaly előtt. Arra valahogy nem megyek, mert már nézték ki alólam a tesók a bringát.
2021. szept. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyébként Dunavecsétől déli irányba mennyire rossz az EuroVelo6? Mert látom, hogy a nyomvonal ott van, sőt, Street Viewn még táblát is láttam (mondjuk utat nem...). Gondolom tervben van, csak még nem készült el teljesen. A sztrádát hogy érted? Hogy bicikliút, vagy hogy autók között kell túlélni? (Ez a kérdés témájától független, szóval Dunavecsétől délre, Baja felé)
2021. szept. 30. 17:50
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!