Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A bringás futárok miért...

A bringás futárok miért járnak méregdrága sporteszközöknek szánk bicajokkal?

Figyelt kérdés
Iszonyú sok NetPincéres meg Woltos futárt látok olyan bringákat tekerni, amiket finoman szólva nem futárkodásra szántak. Ma pl. egy kék dobozos srácot láttam egy Trek X-Caliberen, de a Cube Acid-et hajtó futárok sem ritkák. Azt értem, hogy a COVID miatt lettek furárok, eredetileg volt normális állásuk és ez csak átmeneti kényszermegoldás, de akkor sem világos, hogy egy futár fizetése mellett megéri leamortizálni egy ilyen gépet? Nyilván sokat mennek, nyúlik a lánc, kopik a sor, kikotyogósodnak a csapágyak... Ezek sporteszközök, ezekkel ebédet vinni kicsit olyan, mintha egy M3-as BMW-vel szállítanának pizzát...

2021. szept. 15. 16:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert egyszerüen ilyen van nekik, nem vesznek külön egyet szállításra!
2021. szept. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

-Nem, ezeket nem futárkodásnak veszik. Azok akik ilyenekkel járnak többnyire alapból bicikli fanatikusak és élvezik, hogy napi szinten 100km-t tekerhetnek le.


-Amortizációval járó költségeket simán fedezi a fizetésük, hiszen aki ilyennel jár többnyire jól bírja így sokat dolgozik. Tehát minimum 400 nettóval megy haza minden költség után, de sokan 600-at is keresnek bár ők már tényleg nagyon durván tolják.


Amúgy ha körbenézel többnyire az olcsó, rossz, régi bringák dominálnak. Van aki bubival jár, ami aztán tényleg szörnyű. Azon szerintem 10km után meghalnék. Pedig nyáron napi 60-70kmt tekeretem. Plusz drága is mert perencként 20FT ha túl léped a félórás limitet, amíg használhatnád.

2021. szept. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Mert az jobban megérné ha venne egy alap bringát 100-200e forintért erre a pár évre majd kidobná mert nem fér el?


Amúgy én eddig csak nyekergős régi cangás futárokat láttam, félig lapos gumival elszáguldani 35el valahogy

2021. szept. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

mert alapvetően sportolásra vette,de a covid miatt kirugták, és futárnak kb azonnal vagy méghamarabb felvették.

És olcsobb mint autoval vagy motorral veretni a városban.

2021. szept. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kicsit irreálisnak értem a netto 400-600e Ft futár fizetést.


Ha ezek nem 1-2 éves bringák, akkor lehet, hogy van egy másik, amivel versenyeznek és ez már edzőbringájuk.

2021. szept. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jo szerszammal szoktak dolgozni a profik ... az elet minden teruleten.
2021. szept. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Alapvetően az amortizálódás annyi, amennyi kilométert teszel bele, amilyen utakon. Ha alapból ott tekernél, mindegy, hogy futárkodsz vagy sportolsz, így is, úgy is ugyanazt csinálod.


És valóban, ezek általában azon nyomják, ami már alapból van, nem futárkodásra veszik ezeket, mert ilyen meló sosem finanszírozza vissza.

Ahogy valószínűleg egy olcsóbb lovat erre a célra venni sem férne bele, plusz azon még tekerni is xarabb lenne.

2021. szept. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5# Legtöbb esetben irreális, de ha valaki alapból bicikli fanatikus és nagyon jól bírja akkor reális számok.
2021. szept. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8!


Ez napi hány szállítással és km-rel hozható össze?

2021. szept. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nyilván van némi átfedés az eleve bicikli fanatikus és a biciklis futárnak álló embertípus között.


És elnézve némelyik futárkodó illetőt, elég keményen hajtják a foglalkozásukat (nem akartam vadállatot írni), amihez például az én nyugdíjas gurulgatásra berendezett 30 éves biciklimet nem szíven kölcsönözném nekik. Harmadik saroknál félbetörnék, ha nem lenne minden pöcök rajta valami űrhajós acélból.

2021. szept. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!