Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Fatbike hétköznapi közlekedésre?

Fatbike hétköznapi közlekedésre?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy kerékpárt hétköznapi közlekedésre, ki is néztem egy cannondale gravelt…


Viszont a közel jövőben szeretnék egy husky kutyát (nem teljesen kölyköt) és azzal nem olyan sok idő, hogy futni lehet (kell) és van ez a bikejöring nevű sport is ami nagyon megtetszett…


Nézegettem, hogy husky mellé melyek a legjobb kerékpárok, ha a bikejöring is érdekel és a fatbike nagyon jó párosítás lehet a huskyval.


Már ki is néztem a megfelelőt, de 2000 euró, így nem fogok kétféle biciklit venni a két külön felhasználási területre…


Szerintetek egy fatbike elmegy mindennapi használatra (munka-otthon)?



2021. okt. 20. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én munkába járok vele székesfehérváron 2 éve, az biztos, hogy poén...

De folyamatosak a megjegyzések az emberektől... szűk bicikliutakon pedig előfordul, hogy a bringások szólnak be, mert nem akarnak elférni tőlem... mondjuk én megbpont leszarom az ilyesmit.

Balcsit is kerültem vele, de 2nap volt, 1 alatt nem bírnám... viszont terepen imádom.az én bringam merevvázas, de egyáltalán nem hiányolom vele a teleszkópot...

Van egy 29esem is, de az kb dísznek van, egyszerűen mindig a fatbike élmény mellett döntök... de sebességrekordokat ne várj tőle... lejtőnek hátszéllel kiállva tekerve egyszer megvolt az 45, de a tüdőmet kiköptem.

2021. okt. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Első, nagyon köszi a gyors választ!

Tök jó, hogy már elsőnek olyan írt akinek van is tapasztalata fatbikeal.


Azt megkérdezhetem hogy milyen megjegyzéseket kapsz?

Én tudom, hogy az ilyet le kell sz@rni, én is erre törekszem, de én annó pont azért kezdtem el biciklivel közlekedni mert szociális fóbiám van és ez jobb alternatívának bizonyult mint az olykor dugig lévő buszok mondjuk…

Csak jelenleg nincs biciklim.


Viszont most olyan helyen lakok, ahol egy sima országúti az út első harmadában amúgy sem ideális.

Tehát minimum egy gravel kéne a sima közlekedéshez is, mert viszonylag sok a földút, kavicsos, offroad rész.

De az út 2/3-a meg rendes aszfaltos…


Nekem is lenne igényem azért kisebb országon belüli túrákra, akár haverokkal, de a kutyával meg majd erdőben szeretnék menni, akár akkor is ha esett a hó.


Ez utóbbira meg nem nagyon van alternatíva, ezt a fatbike tudja…



Viszont ha kiegészítőkkel együtt elköltök 800,000 forint körüli összeget egy kerékpárra, akkor gondolom érthető, hogyha nem szeretnék még nagyon minimum 250-300 ezerért (de inkébb többért) még egy biciklire kiadni csak az ingázásra…

Főleg úgy, hogy a kutyára is költeni kell majd.

2021. okt. 20. 12:09
 3/6 Alex Fly ***** válasza:
100%

Attól függ...

Az tény, hogy a fat nem kimondottan közlekedésre való, de minden ellenkező híreszteléssel szemben rövidtávon, ha a sebesség nem számít, akkor kvázi bármilyen kerékpárral el lehet boldogulni... Mindennapos munkába/boltba járásra a fatbike is megfelel.

2021. okt. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Sznob marhaság , az alapfelszereltség arányához képest luxus az ára . Akkor koppan az illető amikor a felni vagy köpeny használódik vagy lesz vele gond , az egyik komoly tétel és nem tömegholmi és nincs elterjedve ....
2021. okt. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha valaki földhözragadt cammogásra használja a kerékpárt - tehát nem akar repkedni, manuálozni, gyorsan, technikásan mozogni - és valami oknál fogva merev vázas bringát szeretne, de nem tudja elfogadni, hogy azok kirázzák belőle a lelket, azok vehetnek fatbike-ot.

Végül is a chopperekre is van igény, miközben az árukból Ducati-t lehet venni.

2021. okt. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

Ha van pénzed fatbikera, akkor bírságra is tegyél félre!

Kerékpárral állatot vezetni tilos...

2021. okt. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!