Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen szerszámok kellenek...

Milyen szerszámok kellenek bicikli szereléshez?

Figyelt kérdés

Karacsonyi ajándéknak szánnám, de nem tudom milyen dolgokat kell megvenni. Az is jo ha oldal linket küldtök ahol leírják a fontos szerszámokat, vagy szerszámkészletet ajánlotok. :)

Nem csak az alap szerszámok hanem úgy altalanossagban minden ami kellhet érdekel.


2021. okt. 21. 10:13
1 2
 1/15 anonim válasza:
87%
Imbusz szett, villáskulcs szett, kerék foltozó szett, egy csavarhúzó és egy pumpa.
2021. okt. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én pl tök sokra értékelnék egy szerelőállványt. Most ugyan nincs éppen, de pár hete volt aldiban és lidl-ben is. Azokról jellemzően jó a vélemény ár-érték arányban. De decathlonban is van némileg (kétszer) drágábban (és még ennél is drágábban):

[link]

Szerintem ez jó és hasznos ajándék olyannak, aki maga akarná szerelni, karbantartani.

2021. okt. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Amik nekem úgy kellettek eddig, hogy csak nagyon alap dolgokat csinálok meg magam:

- 15-ös villáskulcs a kerékleszedéshez, de más, random villáskulcsok is van hogy kellenek ilyen-olyna csavarokhoz

- Imbuszkulcsok mindenféle méretben, nekem a Decathlonos "svájcibicska" általában megteszi, ha nincs valami túl erősen meghúzva

- Gumi leszedő

- Csillag csavarhúzó. Kevés ilyen csavar van, de előfordul


A speciálisabb eszközökkel (pl. racsni leszedő) csak meggyűlt a bajom, mert a gyakorlatban műhely kenne a használatukhoz (pl. racsni leszedéshez satu).

2021. okt. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen bringáról van szó.

Nekem a Hollowtech középcsapágy kiszedő szerszám kellett volna párszor. Illetve teleszkóp pumpa.

2021. okt. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Less rá a fanaticbike webre , legolcsóbb . Kell láncbontó , monoblokk racsnisor hajtókar leszedők , foltozó szett , imbusz készlet , 10-16 csillag kulcsok , bowdenvágó .
2021. okt. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Bringázás közbeni szerelésre gondolsz vagy otthoni mühelyt akarsz felszerelni? Nagyon nem mindegy.

Utóbbihoz:

- bowdenvágó

- kónuszkulcs

- imbusz és torx készlet (van olyan kerékagy, amelyikhez 16-os imbusz kell)

- csapágy kihúzó (ipari csapágyak cseréjéhez)

- monoblokkhoz szerszám, ha pressfittes, akkor más kell és jóval drágább

- hajtókar leszedő (több féle rögzítés is van, tudnod kell, hogy mihez kell a szerszám és kell-e egyáltalán)

- láncbontó

- hajtókar csavar "csavarhúzó"

- racsnifogó lánc

- racsnihoz és center lock tárcsákhoz zárókupakhoz való szerszám

- küllőkulcs

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2021. okt. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Szerelő állványt szulinapra kapott 😄

El szeretne kezdeni hobbiból biciklit javitani így a családban, mert sokan biciklizünk és most ez erdekli.

2021. okt. 21. 18:02
 8/15 A kérdező kommentje:

Szerintetek ebben megtalálható minden?

[link]

Vagy jobban megérné ha mindet amit felsoroltatok külön veszek meg?

2021. okt. 21. 18:03
 9/15 anonim ***** válasza:

Az ilyen készletekben minden azért nem szokott benne lenni. Szerintem a linkelt szett ennyit nem ér meg. Nekem ez a decathlonos szett szimpatikusabb:

[link]

Viszont a bringák ismerete nélkül nehezebb ajánlani. Az egyenkénti szerszámvásárlás előnye, hogy csak azt kell megvenni, ami szükséges. Ezekben a készletekben lehetnek felesleges szerszámok, és időnként kerül bele gyengébb minőségű darab. Viszont jellemzően olcsóbb, mint egyenként megvenni a dolgokat.

2021. okt. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ez mind átverés , filléres makaóí tajvani holmik,extrán . De ha jót olcsón akarsz ebay 44 pcs (db-os) kit complete bike set 12100 plusz 6 ezer a küldés .....
2021. okt. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!