Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országos kéktúra mennyire...

Draxett kérdése:

Országos kéktúra mennyire nehéz kerékpárral?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idei nyáron a kéktúra vonalán végig szeretnék menni kerékpárral és a kérdést leginkább a terepviszonyokra és a körülményekre értem. Eddig csak a Bükkbe volt szerencsém túrázni a kéktúra vonalán és a többi helyen nem tudom mennyire kivitelezhető.

Előre is köszi a válaszokat!



2022. febr. 28. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem járható mindenhol bicajjal... még mtb-vel sem.
2022. febr. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Írj neki esetleg privit.. az alföldi szakaszt csinalja...


https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__kerekparozas__1..

2022. febr. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 MGéza ***** válasza:
100%
Tekintve hogy gyalogtúrának van kitalálva, így néhol bajos.
2022. márc. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2022. márc. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Összecsukható kerékpárral menj! Azt mondjuk a Badacsonyra fel tudod vinni :D
2022. márc. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Én 3 éve minden nyáron tolok pár szakaszt legjobb barátommal, általában 5-6 nap, 140-150km brutto távval. Imádok biciklizni, gondoltam már rá én is, de így elsőre azt mondanám, kb esélytelen.

Ne felejtsük el, hogy sok cuccot kell cipelni. Ha kempingezni akarsz (szerintem az egésznek az a varázsa), akkor egy hátsó csomagtartót egy U-táskával nem úszol meg. Nekem egy cross bringám van, de a legtöbb terepre minimum egy MB, de inkább egy downhill bringa való. Mivel az erdő közepén senki nem tud segíteni, ha elromlik valami, nyilván nem egy 40e ft-os gánnyal érdemes elindulni. Azzal számolni kell, hogy sok helyen tolni kell (híd, patakon átkelés,sziklák, stb). Előnye, hogy 15km-es óránkénti átlagot simán tartod, így kevés az esélye, hogy nem mész át minimum napi 5 falun, tehát kaját nem kell cipelni sokat. A vadkemping necces bicilivel, mivel, bár kéktúra szakaszon ritkák a színesfém tolvajok, azért elég gáz lenne, ha reggel arra kelnél, hogy eltűnt a jármű. Illetve indulás előtt mindenképp nézz egy időjárás előrejelzést, mert esőben értelme sincs elindulni; egy vízes, agyagos, 15%-os emelkedésű erdei úton még mi is alig tudtunk felsétálni, profi Merell cipőben, bottal, biciklivel ott meg se próbálnám.

Ha mégis elindulsz, amikre mindenképp figyelj: min. 2 pót belső, lehetőleg defektmentes külső gumi (amit szintén nem véd bűbáj az éles szikláktól), defektjavító szett (= 1000 ft-os műanyag kampó), illetve minőségi, sok fokozatú váltó, továbbá JÓ (!!!) fékek (nekem olajfékem van, sz*r minőségű tárcsafékkel, vagy patkófékkel el se indulj, max az Alföldön). És majd meséld el, milyen volt, ha rászántad magad :)

2022. márc. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!