Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » MTB teleszkóp villánál mit...

MTB teleszkóp villánál mit jelentenek ezek a fogalmak?

Figyelt kérdés

Az átütőtengelyes megadásnál nem értem hogy pl itt mire vonatkozik hogy gyorszáros 9mm? Axle: 15x110mm Boost™, 9mm Quick Release.


15 az átütőtengely vastagsága, 110 a hossza a villasaruk közt ? De 9mm es hagyományos gyorszáras tengelyű kereket is bevesz? Vagy csak ha gyorszárral akarom használni az átütőtengelyt akkor 9mm es fér át rajta?


Lehet egyáltalán átütőtengelyes villákhoz hagyományos kereket használni?



#teleszkóp #átütőtengely #MTB bicikli #rugósvilla
2022. márc. 4. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
A hagyományos, gyorszáras kerék tengelye 9 mm vastag. Az átütő tengely 15mm vastag, a 110 mm az ún. Boost szabvány, tehát szélesebb a normál kerékagyaknál. A két rendszer nem kompatibilis. Egyes átütő tengelyes kerékagyakhoz kapni átalakító "kupakot", amivel berakhatók hagyományos, ejtőpapucsos villába. A gyorszáras kerékagy viszont sehogy nem rakható átütős villába.
2022. márc. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem meg azt mondták hogy a kupakszett éppen hogy a hagyományos kerékagyat alakítja át átütőssé. Nekem dt swiss xrc 180 van és ahhoz talátam kupakot de még nem tiszta hogy mi van.
2022. márc. 6. 20:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hagyományos agyban 9 mm-es tengely van, azt nem alakítod sehova. Az lehetséges, hogy neked átütős agyad van gyorszáras kupakokkal, és ezt át tudod alakítani átütőssé. De ez az agy akkor már eredendően átütő tengely kompatibilis. Ha minden igaz, DT 370-es kerékagyaid vannak, amik átalakíthatók, ha a jelenleg is futó verzióval egyezik. Viszont ha jól sejtem, jelenleg nem boost, azaz 100 mm a villasaru távolságod. Ez már problémás, újabb átalakítót igényel, ha egyáltalán megoldható. Ehhez eddig nem találtam gyári DT alkatrészt. Ilyenkor a féktárcsát is kijjebb kell hozni, ami szerintem csak 6 csavaros felfogatásnál megoldható. Ha ilyened van, akkor van esély a megoldásra.
2022. márc. 7. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen ahogy írod is 9*100 as agyam van (ahogy írtam is xrc 180 as) . De itt már olyanokat találok hogy nem is 15*110 es re alakít.


DT Swiss Agyhoz 180 első átalakító kupakszett 100x12mm-re (17mm)


Létezik 12mm es átütő tengely is? és mi lehet a 17mm?


Ez meg ha jól értem az átütős agyat alakítja vissza 9mm gyorszárosra? [link]


Hogy kell ezeket elképzelni hova kerül a csapágy , vagy a csapágy luka 15mm és simán azon húzom át az átütőt és a két kupakot csak ráhúzom és azok csak mint távtartók funkcionálnak? miből lehet ez acélból? Mert jó rohadt drága. Lehet hogy olcsóbban leesztergáltatom.

2022. márc. 7. 18:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Az XRC180 nem a kerékszett típusa? Találtam ilyen néven kerékszettet, amiben DT 370 kerékagy van. Ahhoz van 15x100 átalakító.

Van 12 mm-es átütőtengely. Országúti/gravel bringák elöl 12x100-asok. Illetve a hátsó tengelyek is általában 12 mm-esek, de az most nem téma.

17 mm valószínűleg a csapágyak belső átmérője.

Amit linkeltél, valószínűleg ilyen van most a bringádon, és ezt kell 15 mm-esre cserélned.

Itt egy videó, hogy is néz ki a kupakcsere:

https://www.youtube.com/watch?v=6lUUYj4B0c4&ab_channel=James..

Aluból vannak. Szerintem nincs meg minden adatod ahhoz, hogy leesztergáltasd. De nem kizárt, hogy megoldható. Akkor már meg tudod csináltatni 15x110-re is, de akkor a féktárcsa alá is kell hézagoló, mert annak is más a pozíciója boost méret esetén.

2022. márc. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ilyen kerekem vannak [link]


Akkor a lényeg hogy a kupaknak 15*110 est kell tudnia ha olyan a villa . A tárcsaféknél meg akkor 5mm korrekciót kell tudnia a villának ,vagy a sarunak.

2022. márc. 7. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!