Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan bírjak ki egy hosszabb...

Hogyan bírjak ki egy hosszabb kerékpártúrát?

Figyelt kérdés

Alföldön tekerek egy régi országútival 7 sebességes, nem megyek vele gyorsan általában 25 km/h.

Gyakran 34 km-et teszek meg,néha csak 16-ot, ezek kényelmesen megvannak.

Tegnap 54 km-t tettem meg viszont hazafelé az utolsó 2 település elérése gondot okozott, a probléma az volt hogy nagyon nyűgös voltam mert akkor már a nyakam, alkarom, csuklóm, térdem , lábfejem fájt. Lassan 2 éve tekerek szezonban, ezzel fogytam le, mindíg bírtam.

Azóta 2 változás történt:

-A kerékpár felújítása

-Jóval kevesebb ételfogyasztás


Min kellene változtatnom? Ki kellene bírnom egy 190 km-es távot és erre pár hónap alatt fel kell hogy készüljek.



2022. máj. 1. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj elmenni arra a túrára? Hány nap alatt lesz a 190 km?
2022. máj. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A felújítás során elállítódott ez-az, vagy nem ugyanazokat az alkatrészeket építették be. Be kell állítani a kerékpárt rendesen. Ha jól be van állítva akkor nem fáj.

A nyűgösség a kevés kajától is lehetett. Eléheztél.

Ettél egyáltalán ennyi km tekerés közben? Legyen nálad mindig kaja, cerbona szelet, stb. és persze folyadék! És fogyassz is belőlük!! Azt szokták mondani, hogy ha 1 óránál hosszabb kerékpározásra mész, akkor legyen kaja.

2022. máj. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg rossz a bicikli mérete és/vagy rosszul van beállítva. Egy jól beállított biciklin, megfelelő nyereggel 200 km-t is ki lehet bírni fájdalmak nélkül.

A másik a víz/kaja. Óránként kell fél-1 liter víz, kétóránként valami szénhidrát pótlás. Nyáron melegben nem is elég a sima víz, hanem valami Isostar cucc, mert nem csak vizet vesztesz, hanem ásványi anyagokat is. 40-50 km-re el lehet indulni egy szál kulaccsal, de 190 km után komoly bajod is lehet, ha ezekre nem figyelsz oda.

2022. máj. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ritkán biciklizem, 2-3 alkalmas "felkészülés" után, tavaly nyáron 1 éjszaka alatt körbetekertük a Balatont. Fárasztó volt, fájt a nyakam, hátam, combom, de végig tudtam menni. Ha te gyakran tekersz, akkor csak elhatározás kérdése.
2022. máj. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!