Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi véleményetek az elektromos...

Mi véleményetek az elektromos kerékpárokról?

Figyelt kérdés

Mai napon voltam Győrben egy boltban ahol elektromos kerékpárokat árulnak, és kicsit le döbbentem, hogy a legolcsóbb is 880.000 ft.

Csak kíváncsiságból mentem be az üzletbe, kicsit utána kérdezni, de eszméletlen árak vannak. Volt több féle márka, Gepida, Ktm stb...

2 év garanciát adnak mindegyikre, de ha le jár a garancia és ki kell pl.. cserélni az akkumulátort, az kapásból 200.000 ft kezdődik.

Ez is csak a gazdagok egy új játékszere lenne vagy tényleg meg éri ilyet venni?



2022. máj. 6. 16:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ebike nagyon meno, es nem erdemes olcsot venni…

Mert annak ki tudja milyen gyenge alkatresze van…

2022. máj. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Egyebkent nem csak ebike dragult, sima bicajok is kb covid utan +100 ezer ftal lett dragabb.
2022. máj. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
8# ne vesd össze hagyományos bringával... minek teszed? Nem az... ez ebike... az meg hagyományos bringa... ennyi erővel ha autót veszel, azt is összeveted, a pedálos autókkal?
2022. máj. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe a Bafang átalakító készleteket... jóformán akármilyen bringát át tudsz vele alakítani és nem egy rossz minőségű gyenge szar lesz a végeredmény... egyik haverom a 29" bringájából (merida big nine 300 tfs 2014es modell) bafang 750wattos átalakítóval 1 feltöltéssel 1 hetet jár melóba 2x6km nyomatékszenzoros motorral 40+-os tempóval.

Persze sok múlik az aksin is.

A bringát 130ért vette használtan, az átalakútó készletet 250körül, az aksit pedig kb 100ért

Így sem két fillér, de majdnem a fele a 800.000nek, és minőségben kb ugyan ott vagy.

2022. máj. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
53%

A 880e még nem is borzalmas ár..


Németországban azt mondják, hogy 2500 EUR alatt csak erős kompromisszumokkal érdemes venni e-bike-ot.


Amúgy mi azért fontolgatjuk, mert hihetetlenül kitágítja a határokat, ahová el tudunk jutni. Simán túrázunk napi 60-80 km-eket, de a tervezésnél már nagyon megnézzük az emelkedőket, hogy hány magasságmétert kell tekerni... Ha lesz e-bike, már erre szinte nem is lesz szükség, mert rásegítéssel prímán menni fog...

2022. máj. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Utolsó én is így vagyok, bár eddig csak béreltem, de volt olyan, mikor nem folyamatosan vettem igénybe a rásegítést így egy nap alatt 230km-t túráztam, hegyes völgyes területen, összesen közel 2400méter szintemelkedéssel... sima bringámmal ez 2napos túra lett volna. És valószínűleg pokolian elfáradtam volna, így csak a seggem ment szét a szokattlan nyeregben és kellemesen elfáradtam így is.
2022. máj. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A gazdagok értem itt a celebeket,közülük sokan csak pózolásra vesznek vagy kapnak ilyet.Nekem már 4éve van egy Haibike Sduro-m.A világ legnagyszerűbb találmánya.Kizárólag terepen használom,a Mátra összes csúcsát megmásztam már vele.Sík úton bicajozásra nem vennék ilyet,arra én is a hagyományosat használom,bár ha nem hobbyból hétvégente tekernék,hanem munkára használnám azért elgondolkodnék rajta.Megéri-e?Szerintem megéri,én is újra vennék.A vásárlás viszont nem egyszerű,a jobb modellere Pl egy Haibike Alltrail 6-osra ha most befizetsz,akkor talán decemberben kapod meg.Nekem is Szlovákiába kellett kimennem érte,mert már akkor is 6hónap lett volna a várakozási idő.Hogy olcsó-e vqagy drága,azt döntse el mindenki maga,de ha azt vesszük,hogy egy 170mm-tmozgó Fox 36 Factory2-es teleszkóp több,mint 600ezer forint,akkor jobban megértjük miért ilyen drága az e-bik-ok egyike-másika.
2022. máj. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
7# egy jobb benzines robogó vagy elektromos moci akcióban 800 000 ...
2022. máj. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

13:

Arra reagáltam, hogy egy motorral hajtott jármű ennyiért olcsó. Tehát eleve egy olyan összevetésre, ahol más motorral hajtott járművel vetette valaki össze. Pedig a hagyományos kerékpárhoz több köze van, hiszen nem lehet vele jelentősen nagyobb sebességgel haladni, sőt ugye 25 km/h felett nem is lehet ha nem buherálod meg, ugyanott mehetsz vele, mint a hagyományossal, ugyanolyan közlekedési eszköznek minősül. Csak annyi, hogy plusz kényelem, ha nem vagy elég jó erőnlétileg. Úgyhogy de, sokkal több értelme van hagyományis bringákkal összevetni, mint autókkal, motorkerékpárokkal.


800 ezerért pedig eléggé jó hagyományos bringát kapsz, nyilván jobbat, mint ugyanennyiből elektromosat.

2022. máj. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

18# szubjektív, kinek mi a "jobb"

Nekem egy "JOBB" yamaha robogóm van és 2millió volt.

2022. máj. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!