Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Decathlonos biciklivel Balaton...

Decathlonos biciklivel Balaton körút?

Figyelt kérdés
60.000 Ft-os decathlonos biciklim van, viszont idén nyáron nagyon szeretném körbetekerni a balatont a barátaimmal. Nyílván nem 1 nap alatt végigversenyezni, hanem 3-4 napra lebontva, látnivalókat keresve, minden percét kiélvezve. Teljesíthető ez egy ilyen kategóriás biciklivel?

2022. máj. 10. 23:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 2019-ben egy anno 15 ezer forintért vasárolt 26-os montival mentem körbe (182 centi vagyok), úgy, hogy a váltóm az első komolyabb emelkedőnél Akarattya után meghalt, utolsó 2 fokozatot tudtam csak használni. 2 nap alatt abszolváltuk a kört, az északi part a dombos fel-le szintekkel azért megcsípett a nap végére, a déli meg már laza volt. Szóval, bocs a nosztalgiázásáért, de a lényeg, hogy sztem simán jó lesz az a bicikli erre.
2022. máj. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
30 ezer forintos használttal is teljesíthető. Főleg ha van nálad egy alap szerszámkészlet meg némi tudásod hozzá.
2022. máj. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó lesz az, csak vigyél magaddal szerszámokat. Pótbelső, gumiragasztó-készlet, gumileszedő, pumpa, láncbontó, imbuszkulcsok, kerékkulcs ha nem gyorszáras, esetleg tartalék váltó és fékbowden.
2022. máj. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1 ezért nem kell elnézést kérni, jó volt hallani a személyes történetet :)


Szerszámokat, pótbelsőt stb. alap, hogy vinnék. Szerencsémre mindig megtalál egy defekt, szóval nekem ez volt az első, ami eszembe jutott.


Még annyit kérdeznék, hogy a szállást hogyan oldottátok meg? Minimális összeget szeretnénk erre fordítani, plusz nyáron nem hinném, hogy van olyan szálló a Balatonon, amit 1 éjszakára kiadnának főszezonban. Vannak ilyen biciklis szállók vagy kemping szekciók? Ebben a részében még teljesen tájékozatlan vagyok.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2022. máj. 11. 00:52
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor vadkemping vagy rendes kemping.
2022. máj. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, simán, nem az Alpok. Aludni aludjatok kempingben, mégis csak kultúráltabb, mint a bokrokban, legalább tisztálkodni tudtok.
2022. máj. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi minden évben megyünk, szoktunk találkozni olyanokkal is, akik régi csepel kempingbicajjal mennek körbe... :)


Szóval hajrá!


Kempingekben általában szokott lenni hely "beeső" bicajos turistáknak. De akkor kéne vinnetek sátrat.

Ha jó idő van, félreeső helyen vadkempingezés is szóba jöhet. De jól kell megválasztani, ahol valszeg nem jönnek rendőrök, vagy túlbuzgó helyi lakosok...

2022. máj. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a 7 hez, én is minden évben látok retrobringásokat olyan cangákkal ami nekem is volt 30 éve, plussz az öltözetük is passzol hozzá. Imádom őket.

Nyugodtan vágj bele.

De ha rendszeresen tekersz, sportcéllal akkor vegyél egy normális biciklit, nem bánod meg. Nekem 2 van, egy amivel sportolok ez kb 250 ezer volt pár éve, meg egy ami vihető, de nem viszik, vagyis magyarul amit nem féltek otthagyhatok bárhol. A sportcélút azt azert féltem, pilkanatok alatt elkötnék.

2022. máj. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én tavaly körbetekertem poénból egy rozsdás küllőhiányos bitang nyolcasokkal ellátott kontrás csepellel... tulajdonképpen eddigi balatonköreim közül q legjobban ezt élveztem.

Ráadásul nem is balcsi kör volt, mert székesfehérvárróp indultunk és kör majd székesfehérvárra érkeztünk.

2022. máj. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Vadkempingezni szabad .agyarországon, nem jönnek rendőrök... annyi, hogy annak is vannak szabályai amit be kell tartani.
2022. máj. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!