Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért nem tudom úgy feltenni...

Miért nem tudom úgy feltenni az első tárcsaféket, hogy a féktárcsa ne érjen hozzá a fékbetéthez?

Figyelt kérdés

Eddig ha ilyen problémám volt, mindig kilazítottam a csavarokat, behúztam a fékkart, és úgy húztam meg a csavarokat, ez legtöbbször megoldotta.

De most valamiért ha elkezdem a csavarokat meghúzni a féknyereg elkezd befelé a kerék felé csúszni, és a külső fékbetét bele ér a féktárcsába.

Ez mitől lehet? Hogyan tudnám megoldani?


2022. máj. 24. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Hidraulikus?

Fékbetétek nem kopottak már, jól a helyükön vannak, nincsenek ferdére kopva, kerék a helyén van?

2022. máj. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, hidraulikus.

A fékbetétek kb. 3 évesek, de tegnap kivettem őket, és van még rajtuk bőven.

A kereket is többször kivettem/visszatettem, de nem segített az sem. Egyszerűen a féknyereggel/adapterrel lehet valami, mert amint meghúzom a csavarokat, elkezd befelé menni.

2022. máj. 24. 14:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Csavarok, adapter, féknyereg alá nem szorult semmi?

Féktárcsában nincs nyolcas?

2022. máj. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet, nekem is ez van. Sokszor jó, ha teljesen behúzom a féket és úgy húzom meg, de ma pl pont nem volt jó így egyik féknél sem. Ha minden jó, pl nincs sehol meggörbülve, nincs semmi szutyok alatta...stb, akkor próbálkozni kell.


Én ma a hátsó fékemnél 15 percet tököltem, mire sikerült rendesen feltenni a nyerget úgy, hogy nem ért bele semmibe és jól is állnak a pofák. Ez ilyen.

2022. máj. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!