Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért mennek ki olyanok az...

Miért mennek ki olyanok az útra, akik alig tudnak biciklizni?

Figyelt kérdés
Nem gyerekek, nem részegek, hanem felnőtt emberek. Nem azt mondom, hogy inkább a járdán biciklizzenek, de alig bírják tartani az egyensúlyt, dűlöngélnek, és kinn vannak az úton a kocsik közt.
2022. máj. 25. 00:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%

Mert a kreaz könnyitését* egyszer halották de basztak utánanézni rendesen.


*be hajthat szembe az egyirányu utcába. Ez úgy értelmezik-mindent szabad nekem mert bringázok.

Sajnos nagyon sokan alap kresz ismeretek nélkül ülnek bringára és tekernek az úton,az autok közt...bringa út melett. 10 centivel jobbra ott a kiba-zott bicikli út! De nem az autok közt kell tekerni.

2022. máj. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%

Van az éremnek másik oldala is. Nem egyszer volt már, hogy bicikli úton vágott be elém autó, vagy egyes galogosok szabály szerűen sorfalat alkottak a bicikli úton és még felháborodva utánam kiabáltak, h majdnem elütöttem őket, mikor csengettem és nagy nehezen a legnagyobb résen átügyeskedtem magam köztük.

Szóval alapvető szabály, hogy ha a bicikli út elég széles ahhoz, hogy autó elférjen rajta, akkor tuti lesz legalább 1 okos, aki rámegy. Ha gyalog út ban 10 m-es körzetében a bicikli útnak és el van választva az úttesttől, akkor meg a gyalogosok mennek rá.

Ha a busz sávban mész, onnan is lesz 1-2 ügyes autós aki majd 10 cm-re húz el tőled, h majd szívrohamot kapsz. Ez akkor is életveszélyes, ha tudod a kreszt...

2022. máj. 25. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
57%

Valamikor el kell kezdeni...

Jobb későn mint soha.

2022. máj. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
Áh, komolyan nem értem. Nem féltik az életüket.
2022. máj. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk megbüntetik aki járdán biciklizik.

Egyszer egy traktoros az udvarukról kijövet elütött egy járdán bicikliző gyereket. Azóta büntetnek nálunk járdán biciklizésért.

2022. máj. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%
Vidéken régen is alapbeállítás volt, hogy a kocsmából simán hazabicikliztek.... Most is elég gumijogszabály van.... Nem mehet főútra (egy-két sör még megengedett), és saját felelőssége, hogy vezetési képesség birtokában érzi-e magát. Na ez a szubjektív kitétel meglehetősen nagy szabadságot ad. Az egyszeri Józsi 8 feles és három sör után is teljesen biztosnak érzi magát... :-D
2022. máj. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Asszem, nem ment át, mi a kérdés. Írtam, hogy nem részegekről van szó, nem gyerekekről, nem arrolt, hogy nem ismeri a KRESZ-t, csupán arról, hogy MÉG NEM TUD ELÉG JÓL, és biztonságosan biciklizni. Bizonytalan az egyensúlya, mint aki kábé pont akkor tanulja. Arra gondoltam ebben a kérdésben, hogy miért NEM TANUL MEG biciklizni előbb, mint, hogy kimegy az útra. Nem arról írtam, hogy most álljunk bosszút, mert elállják a kerékpárutat (mondjuk valós probléma, de a kérdés nem erről szólt.)
2022. máj. 25. 11:21
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
Hol tanuljon meg, ha nem az úton? Nincs mindenkinek akkora kertje, hogy 3x megforduljon benne.
2022. máj. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Kerékpárút, park például. Lakóövezet.

Nem kis falusi útról írtam, ahol naponta egyszer elmegy egy traktor, hanem forgalmas főút. (Azért írtam, hogy kocsik között.)

2022. máj. 25. 13:15
 10/20 Alex Fly ***** válasza:
Pontosan azért, amiért mások más járművel teszik ugyanezt. U
2022. máj. 26. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!