Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Új teleszkóp vagy a régit fel...

Joell kérdése:

Új teleszkóp vagy a régit fel lehet újítani?

Figyelt kérdés
Egy egyszerubb sima teleszkóp.kb 20-30ezer ft lehet.suntour vagy mifene a markaja..szeretem mert a szine passzol a bringamhoz de mar nem olyan jol rugozik mint regebben. Meg lehet javittatni?
2022. máj. 25. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg szét kéne szedni, újrazsírozni ahol kell. Vajpuhák ezek a sz@r rugós teleszkópok sose lesznek, de legalább drágák.


Levegősnél kezdődik az, hogy van értelme hogy teló van a bringán. De az meg 100+ ezer forinttól indul. Használtan meg nem éri meg venni, nem véletlen adják el.


Én a felújítást javaslom, gurulj el egy szervízbe és kérj ajánlatot.

2022. máj. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Suntourból is van több féle szint. Van amelyikkel érdemes foglalkozni, van amelyikkel nem. Szét kéne húzni. Ha rozsdás a becsúszó szár, akkor mehet a kukába. Ha csak kevés a kenőanyag benne, akkor zsírozni kell. Nem tudom, hogy ezekben gyárilag milyen zsír van. Nem mindegy, mert különben hidegben bedermed, és nem mozog semmit.

Ha csere mellett döntesz, akkor nekem a NEX HLO modell alá nem adnám. Kb. 10000 km lehetett benne, és még mindig elég szépen mozgott, a zárás is hibátlanul működött. A szárnak már volt némi kottyanása, de nem kíméltem. Soha nincs mázsa alatt a súlyom, és szeretek nagyokat fékezni. A drágább modellek valószínűleg még jobbak, és könnyebbek is. Megkockáztatom, hogy túra/trekking célra jobb a rugós villa, mert kisebb a belső súrlódása, ezáltal pont finomabb tud lenni a mozgása, mint egy levegősnek. Emellett a rugósnak kisebb a karbantartásigénye. A levegős legnagyobb előnye a kisebb súly.

2022. máj. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 hát ja, nekem olyan orrnehéz a bringám hogy ihaj... [link]


Azt hiszem ilyenem van, kormányról lockolható. Közel három kg, csak a villa...

2022. máj. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Valamiért automatikusan trekkingre gondoltam. A típusajánlásom csak arra él, MTB esetén egész mások vannak, pl. a 3. által linkelt XCM. Ott elvileg az XCR az, ami már a jobb rugósok közül való. Létezik levegős változata is. Ezek még mindig túrázásra alkalmas villák, matrica jelzi is rajtuk, hogy komoly igénybevételre nem alkalmasak.

Alapvetően attól függ, hogy mire használod a bringát, és mennyit vagy hajlandó áldozni rá. Határ a csillagos ég, egy jó villa simán egy belépő bringa ára. De annak az előnyeit egy átlag bringás már nem igazán használja ki.

2022. máj. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!