Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A caprine epik 50 tárcsakékes...

Joell kérdése:

A caprine epik 50 tárcsakékes kerékpárral (jó állapotú bicó) érdemes hosszabb(balatonkör) túrára elindulni?

Figyelt kérdés
2022. máj. 25. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze! Lehet, hogy egy trekking vagy fitness haladósabb lenne, de ha nem a teljesítményre gyúrsz, hanem az élményre, ez is tök jó lesz.
2022. máj. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igazábol a teleszkod es a szeles gumi fontos nekem.volt vekony kereku egyszerubb keskeny vazas montim..gyorsabban lehetett haladni vele de kb minden kis katyu egy utes volt a hatszo felemre :) annyira azt nem szerettem
2022. máj. 25. 19:11
 3/11 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy alkalmatlan lenne? Nem volt elég drága?

A hátsó kerék ütései ellen meg ez a legjobb:

[link]

2022. máj. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rugós nyeregcső???na ilyet se lattam még.mindenkeppen beszerzek egyet
2022. máj. 26. 07:40
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
#4 Forintot nem ér meg, ez már régen is halott találmány volt, mikor még csak a rugós megoldás volt. Ettől még egy rugós városi bringa ülés is többet ér, nem mellesleg töredék áron ehhez képest... Ez amolyan elitista cucc, felvágós.
2022. máj. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szerintem tobbet er mintha nem lenne
2022. máj. 26. 11:17
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha neked megéri, nem tartalak vissza... De egy sima rugós nyereggel ugyanazt éred el, max. nem leszel vele annyira menő...


Bikelife.hu oldal szakijai szerint: "A hagyományos rugós nyeregcsövek pár év alatt kikotyogósodnak. Ez sem fogja bírni 10 évig, de azért jóval tovább, mint pár év. :)"

2022. máj. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#6!


Hidd el, rosszabb, ha van!

1-2 mm-t is meg lehet érezni a nyeregmagasságon. Az a baja a rugós nyeregcsöveknek, hogy folyamatosan változik a nyereg-hajtómű, az az a nyereg-pedál távolság.

Tehát tekerés közben nem jó. Ha már egy kicsit tudsz bringázni, tehát kiemeled magad, amikor ütne a hátsó kerék, akkor pedig valóban semmit nem ér a cucc.

2022. máj. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%

A linkelt Suntour rugós nyeregcsőre semmi nem igaz, amivel itt riogattok.

Egyrész, mivel lengőkaros, a hátsó kerék felől érkező lökések és az ülés mozgása egy irányba esik, pont megfelelően mozog. Szemben a teleszkópos üléscsővel, ahol a teleszkóp mozgása és a kerék felől érkező ütés vektora jócskán metszi egymást.

Másrészt a belső rugó előfeszítésével hibátlanul beálltható, hogy a tekerés hatására ne moccanjon meg, de a kerék ütésére reagáljon.

2022. máj. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Veszek egyet.nem olcso de fontos a kenyelem.koszonom mindenkinek a valaszat.meg az is lehet hogy rugos lesz az ules is ha kapni azokbol jot.en nem vagyok nagy bringas.de ha megyek akkor akar 50-80km 1nap alatt van hogy csak 40de fontos a leheto legkenyelmesebb ut. 300-700ezer ft os osztelos bringara az en iganyeimhez meg tulzas lenne
2022. máj. 26. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!