Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nézegetem a neten a bicikliket...

Nézegetem a neten a bicikliket, mi a kulonbség a cross, trekking és mountain bike kozott? Melyiket ajánlanátok a lányomnak? 13 éves, magas, vékony, foleg erdoben bicajozunk.

Figyelt kérdés

A méretet sem tudom, 165 cm, de még biztosan noni fog.

A méret mellett mit kell figyelni?


2022. máj. 25. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:

A cross-trekking egy jó megoldás. A cross és a trekking között csak annyi a különbség, hogy az utóbbin van csomagtartó és sárhányó is... Tehát túrázni is nyugodtan mehettek vele, van mire pakolni.

Az MTB-n jóval vastagabb gumi van, ami durva erdei szakaszon jó lehet, ha tényleg hegyikerékpározni akartaok... De ha csak sima erdei (erdőgazdasági, burkolt) utakon mennétek, szerintem jobb a crosstrekking.

Nyilván aszfalton is mentek valamennyit, hogy eljussatok az erdőbe. Sokkal haladósabb ez, mert vékonyabb a gumija.


A méretet bármelyik nagyobb webshop oldalán megtalálod... Pl.


[link]


a leírt módon számolni is lehet, de van táblázatosan is.


Trekkingnél a 48 cm-es vázat ajánlja.

Ez kb. helyes. Én 170 cm vagyok, és 50-es vázam van. Tökéletes.

2022. máj. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A túra trekking egy felszerelt túrabringa csomagtartóval, sárvédőkkel, gyakran dinamós, agydinamós lámpákkal. Egyenesebb üléspozíció jellemzi, kényelmes haladásra termett. A legnehezebb bringák ebben a kategóriában vannak. A cross trekking ennek egy sportosabb alfaja, általában kicsit sportosabb geometriával, felszereltség nélkül, de a szükséges rögzítési pontokkal ellátva. A három típusból valószínűleg ez lesz a legkönnyebb azonos árkategóriában. Az MTB az erősebb váz és komponensek miatt a kettő közt lesz súlyban. A túramontik hasonlóak a trekkinghez, kicsit terepre optimalizálva a jobb irányíthatóság érdekében. Pl. lejtősebb a villa szöge, ami lejtőkön jobb súlyelosztást és irányítást eredményez.

Trekking/cross trekking nem minden esetben rendelkezik teleszkóppal. Ha igen, akkor olyan 5-7 cm rugóút jellemző. MTB esetén ez 10+ cm.

A trekkingeken szinte minden esetben 28 inches (622 mm-es) kerék van kb. 35-40 mm széles gumival. Ez egy jó átmenet az aszfalt és terepgumik közt. MTB-n 50-60 mm szélesség a jellemző, mélyebb és ritkább mintázattal. Itt régen 26 inches kerék volt a jellemző (559 mm). Ez ma már ritka, kerülendő. Helyette a 27,5 (584 mm) és 29-es (622 mm) kerék az elterjedt formátum. A széles, bütykös gumi nagyobb tapadást, jobb kényelmet jelent, és laza talajon nem süllyed úgy el. Sima felületen viszont nagyobb a gördülési ellenállása, tehát aszfalton lassabb lesz. Rossz felületen viszont a vastag gumi extra csillapítást jelent, így kényelmesebb. Ha megnézed, a 28 és 29-es kerék felniátmérője egyforma, a gumik - a felni szélességétől függően -kompatibilisek, tehát 29-es MTB-re általában tudsz trekking gumit rakni. Trekkingre viszont nem biztos, hogy tudsz MTB gumit rakni, mert nem fér el a villában, vázban.

A trekkingek jellemzően 3x7-3x10 sebességgel rendelkeznek (3 lánckerék a hajtóművön, 7-10 a hátsó lánckeréksoron). Széles tartományt fednek le. MTB-knél is előfordul, de az áttételek rövidebbek, a végsebesség kisebb. Cserébe igazán meredek helyekre is van megfelelően rövid áttétel. Újabban az MTB-k esetén már 2x10-12, 1x10-12 rendszerek terjedtek el. Az áttételtartományuk jellemzően szűkebb a végsebesség kárára. Néhány trekkingen is megjelent már 1x rendszer, pl. a Decathlon Riverside bringáin.


Én azt gondolom, hogy egy cross trekking elegendő. Ha nagyon többségben van a földút, ebből sok helyen laza a talaj és/vagy nagyon rossz az útminőség (gyökerek, sziklák, vízmosások, stb.), akkor megfontolandó egy MTB.

Váltásrendszerből 3x7-est kerülném, 3x9-es rendszerek már jó minőségűek. Ha 1x rendszerrel néztek bringát, és komolyabb emelkedőkön is tekertek, akkor hátul minimum 11-42 tartományú lánckeréksor legyen! Az első lánckerék ez esetben 36-38 fognál ne legyen nagyobb!

2022. máj. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én mindenkinek minden körülmények közt a mtb-t ajánlom, az való terepre, a cross létjogosultságát sosem értettem, a trekking pedig egy erősen kompromisszumos megoldás...

A trekking való egy kicsit erre is arra is... egyetlen előnye a pakolhatóság, míg a cross-t az különbözteti meg a trekkingtől, hogy le van csupaszítva, az már nem is pakolható...

Én rengeteget túrázok, vadkempingezek, van, hogy 1hetes túrákat nyomatok nyáron vadkempinggel és bejárom a teljes dunántúlt... egy mtb-vel és hátizsákkal esetleg ami olyan azt felaggatom kormányra vázra stb, de nem adnám az mtb élvezeti értékét fel egy ilyen kényelmi megoldásért.

Ha meg aszfalton kell haladni, hát tudomásul veszem, hogy nem én leszek a leggyorsabb.

Egy rendes mtb bringával megszeretheti a magát a bringázást, egy trekkinggel meg az apuval bringqzást maximum de semmi speciális élmény nem lesz soha.

2022. máj. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3: Ezek a személyes preferenciáid nem biztos, hogy mindenkinek ugyanígy bejön az mtb.


Jómagam évi 8-10e km-t tekerek, crosstrekkinggel. Egész Európában, a nagyobb túráinkon többezer méter szintkülönbséget belepakolunk. LEgutóbb Salzkammerguti tavak környékén. Van MTB-m is, de eszembe nem jutott volna azzal menni.

2022. máj. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ilyen felhasználásra meg a rekumbes sokkal jobb szerintem, egy jo kis fekvő 3kerekűvel megjártam én is egyszer Szekesfehérvár->Róma(egy hét pihi)->Liszabon-Székesfehétvár

3hónap alatt körbeértünk.

Joval pakolhatóbb és jóval haladósabb mint egy trekking, és a hátad sem áll be.

2022. máj. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kérdező kislánya erdőben szeretne bringázni (ez lehet a Debreceni Nagyerdő is vagy a falu széli bozótos), nem hiszem, hogy az Alpok megmászása lenne a célja, pláne ha kezdő...

De várjuk a kérdezőtől a pontosabb meghatározást ez ügyben.

2022. máj. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Huha, jó sok info, koszi!

Igen, csak a bozótos a kanális mentén, viszont aszfalton is menne vele.

2022. máj. 26. 21:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy egyszerűbb trekking megteszi erre a célra.
2022. máj. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!