Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Rugós teleszkópba lehet tenni...

Rugós teleszkópba lehet tenni puhább rugót?

Figyelt kérdés
A bal oldali szárban van tudtommal egyetlen rugó, illetve a visszaút csillapítására egy kisebb jobboldalon. Eléggé kemény rugózású, állítható az előfeszítés, de szerintem az csak ilyen árnövelő "parasztvakító" fícsör...
2022. máj. 27. 08:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lassitja jobban elnyeli a hajtás erejét mint az eredeti .
2022. máj. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha tekerni akarom - mondjuk felfelé - arra ott a lockout rajta. Lejtőn meg pont az lenne a lényeg, hogy elnyelje a sok felütést.
2022. máj. 27. 11:47
 3/12 anonim ***** válasza:
Gyenge rugó nem nyeli el hanem rázkódik .
2022. máj. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát nem tom... én most vettem 30k-s tugús villát (tudom, tudom, annyit is érek :D) de tök jól állítható az előfeszítése. Két teljes kört rácsavartam érezhetően erősebb lett. Lehet a tiéddel van valami kánya...
2022. máj. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 hypno ***** válasza:

A visszaút csillapítást egy autó lengéscsillapítóra hajazó patron végzi.

Szóval a jobb oldali szárban nem feltétlenül van rugó.

A rugó előfeszítése az sima fizika...és működik.


Milyen telóról van szó egyébként?

2022. máj. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ilyenem van, csak nem átütőtengelyes, villáról lockolható.


[link]


El vagyok én ebben veszve hogy melyik pontosan, mert annyi variációja van...


[link]

2022. máj. 29. 08:13
 7/12 hypno ***** válasza:

#6


A visszaút csillapítást az a patron végzi amit a másodikként linkelt alkatrészlistán 13-as számmal jelölnek.


Könnyen tönkremenős, javíthatatlan és majdnem annyiba kerül mint a komplett teló.

Ha rossz, az mondjuk könnyen észrevehető, mert jó nagyokat csattan minden döccenőnél. (mint az enyém. 😁 )

2022. máj. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A 7-el meg lehet állítani a rugó feszességén.
2022. máj. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat.


#7 Ez szinte új teló, annyi hogy próbálgattam a bunny-t vele párszor... De attól szerintem még működik.


#8 Lehet, ezt tudom, próbáltam is de csak annyit vettem észre, ha ráülök jobban lesüllyed de hogy puhábban rugózna... azt nem vettem észre.


Én úgy gondoltam hogy egy teló kisimítja a nagy részét a göröngyöknek, és azt finomat teszi, de ez pont nem az. Annyira jó, ha padkázik az ember vagy valami kavicsos köves helyen megy, nem rántja ki a kezéből a kormányt mint a merev villa.


De hát, szegény ember vízzel főz, ha lesz 100 ezer forintom veszek levegőset XD Ez járt a bringához.

2022. máj. 29. 11:58
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"#8 Lehet, ezt tudom, próbáltam is de csak annyit vettem észre, ha ráülök jobban lesüllyed de hogy puhábban rugózna... azt nem vettem észre."

Elárulok egy hattttalmas titkot: Ha gyengébb rugót teszel bele, uagyanezt fogod tapasztalni!

Ezek a cuccok nem úgy működnek mint az autókon, hogy minden bukkanót kisimítanak, a kormány meg marad ugyanazon a helyen akárhol, akármennyivel mész is. Ott akár másodpercenként több100x is állítják a futóművet. Ezen meg van egy csavar :D

A testsúlyodhoz kell beálllítani. Megadja a gyártó, hogy x Kg-hoz hány mm-t kell benyomódnia. Akkor jó. Persze el is térhetsz ettől ha neked kényelmesebb keményebben, vagy puhábban. Ha túl puhára állítod, akkor nagyobb puklikon felüt, nagyokat fog mozogni, kényelmetlen lesz. Ha túl feszes, akkor meg minek a teló? Menjél vele 1 hétig. Aztán állíts rajta, jegyezd meg merre mennyit tekertél és megint használd 1 hétig. Szépen rá fogsz jönni, hogy melyik beállítás a legjobb neked.

2022. máj. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!