Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan tudom ezt a hajtókart...

Hogyan tudom ezt a hajtókart leszerelni?

Figyelt kérdés

A középcsapágy szétszedéséhez letekertem a képen látható kis anyát, viszont az úgy maradt kiálló menetvég kalapáccsal kocogtatva sem mozdul, jobban pedig nem akartam kalapálni.

[link]



2022. jún. 27. 14:51
 1/8 hypno ***** válasza:

Pedig muszáj lesz.

Tegyél valami keményfát rá és azt üsd a kalapáccsal.


Esetleg előtte a menetes rész felől befújhatsz valami csavarlazítót.

2022. jún. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kiálló menetvégre visszacsavarod 3/4-részéig az anyát, így a kalapáccsal nem cseszed szet a menetet és batrabban ütheted.
2022. jún. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Először is szórd meg csavarlazítóval, hogy az orsó felfelé álljon.

Azért előtte a túloldalt se kíméld.

lazítsd meg az anyát, hajtsd kijjebb max. félmenetet.

Hajtsál rá még egy anyát úgy, hogy pont a menet végénél legyen.

Na most keményfán keresztül vagy egy alulemezt keresztbe rakva üsd meg.

Ha teheted a pedálkart támaszd alá...

2022. jún. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi, ez igazán hasznos.

Keresztbe tett alulemezt nem teljesen értem, de még a keményfa létjofosultságát sem, ha ezzel a megoldással már nem sérülhet a menet. Vagy mégis?

2022. jún. 27. 15:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Szíved joga, én úgy csinálnám, ahogy leírtam.

Mi esik a leírtakból nehezedre?

Ha van másik pedáléked, ütheted minden nélkül, vagy levághatod sarokköszörűvel anyástól.

Ja! És a csavaralazító után várj 15 percet. addig "gondolkodik"

2022. jún. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 tothp ***** válasza:
A keményfa "dolga": az ék fejénél alá kell támasztani a hajtókart. Én annakidején egy méretre vágott csövet használtam. Így kalapáláskor nem rugózik be az egész bicaj, hatékonyabb az ütés. az anyát vissza kel tekerni 3/4-ig, aztán jöhet a pöröly. A kép alapján nem tűnik nagyon rozsdásnak. könnyen kéne szabadulnia.
2022. jún. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahogy írják, ki kell verni a k. anjyába, az éknek az a dolga, hogy megszorul. Arról nem is beszélve, hogy 200 Ft egy ék, szóval még pátyolgatni sem kötelező. Hú b+, mennyire gyűlöltem az ékes hajtást, igazi hulladék a négyszöges mellett.
2022. jún. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy én is kivágom már ha sikerül leszedni végre.. Gyönyörű nyolcas van benne, kóvályog a lánctányér, de még nem tudom hogy pontosan mitől. :-)
2022. jún. 28. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!