Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Valóban rossz választás a...

Valóban rossz választás a matt fekete színű biciklis bukósisak?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a feketét, és megtetszett egy matt fekete alapon világoskék csíkos bukósisak. (A csíkok a sisak elenyésző felületét fedik csak le: [link]

Szerintetek mennyire lehet kellemetlen napon biciklizni egy ilyen bukósisakban? Nyilván vannak rajta szellőző rések, mint a legtöbb bukósisakon. Ettől függetlenül valóban jelentősen lehet melegebb, mint mondjuk egy fehér?

Nyilván nem akarok rosszul lenni emiatt nyáron a bicajon, de abban reménykedem, hogy talán a lyukakon keresztül a menetszél következtében nem hevül fel benne annyival jobban a fejem, mint mondjuk egy világosabb színű sisak esetében, hogy emiatt le kelljen mondanom erről a színválasztásról.

Ti mit gondoltok? Van ezzel kapcsolatban tapasztalatotok? Érdemes volna inkább mégis rávennem magam valamilyen világosabb színválasztásra?



2022. aug. 7. 00:40
A kérdező szavazást indított:
Nyugodtan vegyél feketét, nincs jelentős különbség.
Egy fekete sisak sokkal melegebb, vegyél világos színűt ha nyáron nem akarsz hőgutát kapni.
Egyéb okból szerencsésebb volna a világos szín.
Tökmindegy a szín, vegyél olyat, amilyet szeretnél.
18 szavazat
1 2
 1/12 MGéza ***** válasza:
81%
A világos szín jobban visszaveri a napsugárzást és messzebbről látható, ez egyszerű fizika. De alapvetően a felmelegedés a tempódtól és menetszéltől fog függeni, a rosszullét nem fog kerülgetni, főleg elegendő folyadék bevitelével. Rengeteg embert látok nyáron tekerni, legtöbben sötét színű sisakban mennek és semmi bajuk, szóval szerintem nem érdes ezen rágódni, vedd amelyik tetszik.
2022. aug. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
A ruha színe alig befolyásolja a hőérzetet. Sőt, pl a beduinok azért hordanak feketét, mert a melegben a fekete ruha alatt jobb a légáramlás. Úgyhogy nyugodtan vehetsz fekete sisakot nyáron, de még fekete ruhát is.
2022. aug. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
1-2 # Az igazi komplett idióta mintaképe ....
2022. aug. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 MGéza ***** válasza:
85%

#3:

És még érvekkel alá is támasztottad hogy miért. Köszönjük a tartalmas választ.

2022. aug. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Nos én fekete-piros bukóban tekerek és még sosem voltam rosszúl emiatt.

Akkor sem volt bajom amikor fekete-kék bukoban tekertem. A mezem is javarészt fekete. Illetve a nadrágom is fekete a másik inkább piros-fekete.

Szóval láthatod javarészt feketében suhanok.

Suhanhatsz te is.🥵

2022. aug. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan vehetsz feketét. A felülete alatt több cm vastag habosított anyag van, ami kiváló hőszigetelő. A sisakban a szellőzés nem a nap okozta melegedés miatt kell, hanem a tested hőjét kell elvezetni. Attól sülsz meg benne, ha erre nem képes megfelelően. A színe hőérzet szempontjából lényegtelen.
2022. aug. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, ezek alapján nyugodt szívvel veszem meg a nekem tetsző fekete bukósisakot. :)
2022. aug. 8. 15:31
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem lesz érezhető különbség a hőérzetben, de sokkal szerencsésebb világos bukót venni, mert sokkal láthatóbb leszel.
2022. aug. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Megjegyzem, biciglistaként érdemes figyelembe venni a láthatóságot.
2022. aug. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
Megjegyzem, biciklistaként is érdemes figyelembe venni a láthatóságot.
2022. aug. 9. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!