Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpárt vennétek...

Milyen kerékpárt vennétek mondjuk 100.000 Ft-ért? (lent a többi)

Figyelt kérdés

Egy zsír újat, mondjuk egy 21 sebességes Csepel Landridert vagy használtan egy komolyabbat, mondjuk Trek 7.2 FX-et vagy valamilyen eredeti árán 250-et érő trekking kerékpárt?

A cél: napi használat, főleg aszfalton, napi 20-30 kilométer, települések között is, minden évszakban. De ne haljon meg, ha véletlenül földútra tévedek vele....



2022. aug. 12. 13:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem újonnan vett Csepel Landriderem van lassan egyéve, egy lassan 20 éves Merida trekkinget cserétem le.


Nekem nem a 21 sebességes, hanem a 3 sebességes agyváltós, ha nem durva a domborzat amerre jársz, akkor inkább ezt ajánlom, az árkategóriában megbízhatóbb.


Masszív, de nehéz váza van, a fő dolgok elfogadható minőségűek, de amiket ráaggattak extrákat, pl. lámpa, sárvédő, azok gagyik. Én napi 2*9 km-t megyek munkába-munkából, illetve még esténként egyetemre járok vele, ami plusz 1-2 km ezen felül, illetve alkalmanként kerékpár túra. Kompromisszumos megoldás, de megteszi. A Decathlonosok mellett az egyik legolcsóbb új bicikli, amit még érdemes megvenni.

2022. aug. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

De a Decathlonosok gagyi anyagból vannak szerintem, annál minden Csepel jobb.


Ez akkor acél vázas, ami neked van ugye? Nem hiányzik az alu?

2022. aug. 12. 13:52
 3/13 A kérdező kommentje:

[link]


mondjuk egy ilyen?

2022. aug. 12. 13:53
 4/13 anonim ***** válasza:

Azért nem hiányzik az alu, mert az előző bringám, az említett trekking Merida nem volt könnyebb az olcsó aluvázával, mint a Landrider.


Igen, ilyenem van, csak az agyváltós változat.


Decathlonos sincs jellemzően gagyi anyagból, nem szétesősek azok sem, de ilyen áron egyébként ott sincs jobb. Mondjuk akkor, mikor tavaly vettem a Landrideremet, Decathlon konkrétan ki volt fosztva, ez meg készelten volt az egyik bringaboltvan.

2022. aug. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nekem egy Sixteam Ram EF50 warrior XC montim volt, csak sajnos ellopták.... Az is acélvázas volt, mégis ment, mint a disznyó. :D

De arra gondoltam, hogy valamiféle trekking vonalon kellene mozduljak.

2022. aug. 12. 14:42
 6/13 anonim ***** válasza:

A súlynak akkor van jelentősége, ha sokszor kell megállni-elindulni és cipelned vagy tolnod kell a bringát. Ha mondjuk minden nap lépcsőzni kell, akkor 4-5 kg is számít. Én ezért használom egyre kevesebbet a nehéz acélvázas trekkinget, pedig egyébként jobb állapotú, mint a régi alu városim.:(

Nézegettem én is a Landridert (használtan), de nekem túl robusztus volt a kinézete, szinte mint egy motorkerékpár, úgyhogy letettem róla.

2022. aug. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egy ős országútit, pl bianchi caurus, persze attól függ milyen a felszereltsége, nekem caurus 907van vagy 937nem tudom már a pontos számozást mert át van festve shimano exage 500szettel szerelve mikor vettem 3 éve hiába közel 30éves bringa, 0kopás van a hajtásrendszeren, német lomis bringa volt, gondolom a garázs egyik sarkából tolta a másikba egy középosztálybeli német az elmúlt 30 évben.

Amúgy 40.000 ropogós pénzbe került, tökéletesek a váltók még hegymenetben is tökéletesen gond nélkül teszik a dolgukat…

2022. szept. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
De ha inkább trekking vonalat követnéd, mert kell a pakolhatóság, őstrekkingből is bőven találni deore lx-szettel szerelt darabokat 100 alatt… azért fényévekkel többet ér, mint egy új csepel tourney-el…
2022. szept. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Csak a hajtásrendszert jól meg kell nézni, ha már hegyesre vannak kopva a lánckerekek, akkor nem érdemes megvenni, de rengeteget ki lehet fogni amin még szinte nem is látszik semmi kopás
2022. szept. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék csak egy félperces keresés eredménye… szépséghibája a színe meg a 26os kerékméret se áll jól egy trekkingnek, de felszereltségben és minőségben fényéveket ver egy új csepelre.

2022. szept. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!