Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szükség van valami extra...

Szükség van valami extra karbantartásra, bármire a biciklinek őszi időjárásra?

Figyelt kérdés

Régi, tavasszal felújítást Monti, igazi őskövület. Bírja a strapát. A szokásos ellenőrzéseken: lánc, fékek kell valami extra?

Nyáron hetente tisztítom, olajoztam a láncokat, most majd gyakrabban.

A szervizben elvileg azt mondták, hogy 4 évszakos a külső gumik, de én hobbibringás vagyok, nem értek hozzá.

A fékeket, váltókat majd ellenőriztetem, de nem tudok nagy kiadásokba bocsátkozni, félek esetleg valamire rábeszélnének, mégha nem is égető dolog.

Szeretnék őszinte segítséget, nekem mindennapi eszköz, hobbi és munkaeszköz, ezzel járok dolgozni.


Ha szabad, akkor még egy kérdés, nem akarok kiírni még egy kérdést ugyanebben a témában: létezik-e Budapesten használt kerékpáros ruházati bolt, vagy bármi, mert egy-egy komolyabb őszi-téli biciklisnadrág és felső horror árban van.


Hálás lennék, ha kapok szakszerű válaszokat a kérdés első szakaszára.

Köszi előre is nektek.

(Nő vagyok)



#kerékpár #bicikli #kerékpár karbantartás #Őszi biciklis javítások #Őszi, téli biciklizés #Kerékpárosruházat
2022. szept. 20. 08:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én ridegben tartom a bringám és nem nyafog pedig nagykorú. Azaz20 éves.

Igazából évente tekerek ~5-6ezer-km et akkor télen már nem nagyon foglakozok a láncal,tavasszal cserélem.


Persze szép is lenne évszakonként átnézni a bringát...inkább megtanultam bringát szerelni.

Legalább alap szinten:gumi csere,lánc,hajtómű csere. A sort másra bízom.

Centirozni is tudok. A fűzést kihagyom.


Ruháért néha érdemes benugrani turik-ba. Ritka eset de kifogható egész márkás cucc is.

Amugy én megveszem a hanyatesőset is mert ha kiszolgál 10évet egy 40ezres ruha akkor az évente csak 4000volt.

2022. szept. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm. Én magam abszolút hobbibicajos vagyok, sajnos a műszaki dolgokhoz teljesen zöld, viszont nagyon felnézek azokra, akik ilyen profin képesek szerelni, karbantartani. Nekem nincs érzékem, tipikusan az vagyok, aki ha szétszed valamit, akkor azt külön mutatvány lesz még szakembernek is összerakni.

Viszont imádok kerékpározni, de eddig is, mindig a szervízes volt a menedéket, csak ugye , sokszor azért "levesznek", tudom én, meg értem is, valószínűleg én is így csinálnám.

Viszont nagyon fontosnak tartom a biztonságot, magam és mások érdekében is, igyekszem minden szabályt követni.


Nagyon köszönöm a kedves hozzászólásod és jótanácsaid!

Mindenkinek köszönöm!

2022. szept. 22. 06:31
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!