Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van itt olyan aki használ...

Van itt olyan aki használ karbon es acél vázas kerékpárt?

Figyelt kérdés
Az érdekelne a valóságban mennyire érezhető az hogy egy karbon váz van alattunk nem pedig egy acélváz. Gondolok itt a rezgés elnyelésre és egyéb kényelmi dolgokra. Neten olvasni ezt azt de talán fel van nagyítva és lehet nem is érzékelni a való életben.
2022. nov. 19. 06:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom hogy egy jó és egy rossz minőségű acél váz között, nagyon egyértelmű a különbség. Tudom, nem ezt kérdezted, de szerintem ha azt mondják/írják hogy érezhető, akkor az valószínűleg úgy is van. :)
2022. nov. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Most nincs acál vázam, de volt kettő is. Karbonból jelenleg is van kettő és aluból is van néhány.

Az acél tényleg kényelmesebb, mint az alu, de a kényelmesség rugalmasságot jelent, tehát sosem lesz olyan jól gyorsítható, mint egy alu.

A karbonban az a jó, hogy lehet merev és közben mégis kényelmes. Ha ez tervezési szempont volt! Van olyan karbon váz, ami mindennél rázósabb!

De az utóbbi években a kényelem szinte mindegyik váznál szempont volt.


Lehet, hogy te ebből semmit sem fogsz érezni. Én azonnal megérzek egy lassú defektet is, ami 80 km után is csak 0.1 bar eresztést jelent.

2022. nov. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igazából nincs sok jelentősége ha nem vagy versenyző.

Ha mèg amatőr szinten versenyzel akkor is inkább a tudatnak van jeletősége,hogy "én karbont hajtok!"

Nagyon sokat kell nyeregben ülni,és figyelni,hogy megérezd a különbséget.

2022. dec. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!