Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nagyjából mi lehet az az alsó...

Nagyjából mi lehet az az alsó határ, amiért már érdemes lehet használtan MTB kerékpárt venni?

Figyelt kérdés

Első MTB-m lenne, nem túl nagyok az igényeim. Főleg az, hogy ne mountain bikenak kinéző valami legyen, valóban bírja a terepet, ne legyen nyűg vele menni egy könnyebb/közepes úton

Tárcsafék, 1x váltó, 27,5-es kerekek ideális lenne, de kompromisszumképes vagyok

Fontos még a tartós felni, 100-110 férfi vagyok.

Nem árt, hogyha könnyű upgradelni

Én olyan 200-250k-t gondoltam szánni rá, lehet ennyiért már valamire való MTB-t kapni használtan?



2023. márc. 14. 12:46
A kérdező szavazást indított:
200k-ért már lehet értelmeset kapni
200k-ért még nem, de 300 körül már igen
400 alatt nem is érdemes
Ennél is jóval többet kell rá szánni
10 szavazat
 1/5 A kérdező kommentje:
A könnyebb/közepes út alatt a kevésbé technikásabb, max közepes erdei utakat értettem
2023. márc. 14. 13:49
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy az ugrás 2 és 300ezer között.

Picivel 200 fölött lehet kifogni jó bringákat figyelni kell az oldalakat és rögtön lépni.

2023. márc. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Használt Bringáknál az ár csak egy útmutatás a felszereltség a lényeg árulnak 250 000ért szart is meg árulnak jót is ki kell fogni meg nem árt ha egy picit értesz is hozzá nem mindegy hogy a váltóra pl. altus van írva vagy deore.

De fogtam már ki jófogáson csodákat is extra olcsón, és csináltam belőle jó kis zsebpénzt.

2023. márc. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 200-as keretbe maximum egy 2013-14 körüli 26" merev vázas bringa fér bele az akkori csúcskategóriás felszereltséggel, vagy egy nem annyira jól felszerelt össztelós.

A 27.5 mtb kategória meg értelemszerűen ennél újabb lesz, ezért sokkal drágább is.

Jelenleg nagyon nehéz eladni bármit is, ezért ki lehet fogni áron alul hirdetett bringákat.

Pl van fent egy Norco Aurum carbon 27.5 Dorado villával, ami 750-ről indult, és most tart 550-nél, Pinkbike-on hirdetve egy nap alatt elmenne ennyiért, annyira jó ára van.

2023. márc. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3 éve minden 2-3 nap áznézem jófogáson, meg marketplacen az 50km körzetemben az új hirdetéseket, és vadászok azokra a hirdetésekre akik nem tudják mit adnak el, meg azokra akik pl külföldre költözés miatt az utolsó pillanatban adnak el mindent… legutóbb 2021es merida big nine 5000-ret fogtam ki külföldre költözés miatt sürgősen eladót 150.000ért, az eladó szerint feltette a hirdetést én pedig 5perc múlva hívtam, 20perc múlva pedig már megírtuk az adásvételi szerződést, ez 450.000ft zsebpénz volt, 3 év alatt a 8.hasonló vételem volt.

Ki lehet fogni, de minden nap kitartóan nézedetni kell, nameg nem árt ha ránézésre be tudod lőni az értékét. De mikor ezt elkezdtem ezt a hobbit, akkor éppen 19év kihagyásom volt a bringasportban, és magamnak kerestem valamit, de hamar belejöttem az alkatrészek felismerésébe.

Az adásvételi fontos, mert simán lehet lopott is, de én még nem futottam lyukra egyszer sem.

2023. márc. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!