Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hol vagy hogyan érdemes...

Kedd99 kérdése:

Hol vagy hogyan érdemes kerékpárt venni ?

Figyelt kérdés
Szeretnék kerékpárt venni de nemtudom hogy hol vásároljak vagy mi alapján. Kerékpár üzeltbe vagy esetleg valamelyik sportboltba mint a decathlon. Ti mi alapján vásároltatok és hol ?

2023. márc. 18. 21:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem értesz hozzá, akkor szaküzletben, ahol segítenek az eladók. Elmondod, mire, hogyan szeretnéd használni, mennyi pénzt tudsz rászánni és ők javasolnak típust vagy konkrét példányt.

Használttal is jól járhatsz, ki lehet fogni nagyon jókat olcsón, de ahhoz nem árt némi szakértelem. Egy fotó alapján inkább ne vegyél kerékpárt sehol!

2023. márc. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én használtan vettem. Testvérem nagy bringás, ő ajánlotta, hogy szerinte trekking lenne nekem megfelelő, többnyire aszfalt, kevés terep használatra. Felsorolt pár márkát, aminek vannak elérhető árú modelljei is. Aztán nézelődtem neten hogy melyik milyen. Átküldtem neki, ha akadt köztük olyan, ami tetszik. Megnézte a leírást és végül egy típust kiválasztottam, konkrétan azt kerestem használtak között. Amikor találtam egyet ő elment, megnézte és elhozta. Kb 8 éve megvan, nem bántam meg. Nagyjából féláron vettem egy gyári állapotú bringát. Szerintem bringás fórumokon biztosan találsz segítőkész embert, aki ad tanácsot.
2023. márc. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%
Alapszabály, hogy kerékpárt kerékpárszaküzletben vásárolunk. Az ilyen Decathlonos biciklik hobbi szintre jók, amúgy meg kalap f.s az összes. Bárki aki minimálisan is ért a kerékpárokhoz, az tudja ezt. Cipőt sem a pékségben veszel.
2023. márc. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 TR75 ***** válasza:
68%

#3

Mondjuk az is alapszabály (lenne), hogy ha nem értesz valamihez, akkor inkább nem szólsz hozzá.

2023. márc. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 MGéza ***** válasza:
100%

"Alapszabály, hogy kerékpárt kerékpárszaküzletben vásárolunk"

Inkább tájékozódunk előtte hogy mi kell nekünk és átnézzük a kínálatot, mert a legtöbb esetben az eladó (ott sem) ért hozzá, vagy egyszerűen csak el akar sózni egy régóta ott porosodó darabot.

Szóval nem tudod kérdező, de azt tudod, hogy főleg mire használnád? Túra, munkába járás, sport?

2023. márc. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

3

Miért, szerinted a kérdező versenyezni akar? Teljesen egyértelmű hogy hobbinál magasabb szintre nem kell neki a bringa. Nem tudjuk mi az igénye, de simán jó lehet neki egy Decathlonos is.

2023. márc. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

6


Nem tudom mi ez a sértődöttség.


Nem a szakértelem miatt ajánlottam a kerékpárszaküzletet, hanem ott a belépő szintű bicikli is normálisnak számít.


Biztos jó autó a Dacia is, de ha választhatok hogy 6 millió forintból Dacia-t vagy Suzuki-t veszek, akkor inkább az utóbbit választanám.


De hozhatnék telefon, laptop, vagy az élet más területéből is példát.

2023. márc. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak ezt ott cseszed el, hogy a decathlonos bringákat kevered a hipermarketes bringákkal. A decathlonos bringák teljesen normális minőséget képviselnek a maguk árkategóriáiban, sőt, 2-3-400ezres kategóriában jobb felszereltséget adnak, mint sok nevesebb márka.
2023. márc. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szeretnék kicsit fogyni ezért gondoltam hogy 1-2 órát kerékpároznék szabadidőmbe valami boltba szoktam járni igy a mindennapokban. Van 1 régi kerékpárom de az már nagyon rossz állapotban van ezért lecserélném.
2023. márc. 19. 13:28
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy ismerőst, kollégát akitől tudod hogy szokott sportolási szinten bringázni. Kérd meg, hogy szét tudna-e nézni használt bicajok között neten. Mondj neki egy max árat és hogy nem belépő szintűt szeretnél. Szaküzlet felejtős, 3x drágábban ad el alap felszeretséggel bicajt. Oda max szervizre vidd. Nekem is már 5 használt bringám volt, egyikkel sem volt semmi gond.
2023. márc. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!