Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyiket válasszam futárkodni?

Melyiket válasszam futárkodni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos 20 éves létemre csak egész kisgyerekként tudhattam magaménak egy kerékpárt amit azóta természetesen bőven kinőttem. Most szeretnék kardiózni, hogy rendben tartsam magam és városon belül ezzel közlekedni ugyanakkor megmozgatta a fantáziámat a Wolt/Foodpanda futárkodás is kerékpárral. Utánajárásom alapján a cross/trekking műfaj mellett voksoltam, eleinte országútit szerettem volna de azt olvastam róla, hogy kényelmetlen nagyobb távokon és, hogy nem a magyar utakra lett tervezve. MTB-t nem szeretnék, ismerősökét nehéz volt tekerni, a szélesebb gumi és nehéz váz taszít. Kempinget/BMX-et kapásból kizárom így maradt három linkem amit megengedhetek magamnak. Melyiket választanátok és miért?


[link]


[link]


[link]



2023. márc. 19. 17:48
A kérdező szavazást indított:
Cyco 28"
Kilimanjaro 28"
Prophete 28"
11 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem böngéssz még a jófogáson, vannak ennél sokkal jobb ajánlatok.
2023. márc. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A közeli bringás boltokban nézz szét, szoktak használt biciklivel is foglalkozni. Nekem így lett olasz márkás trekking biciklim felújítva, átnézve és mégis normális áron.
2023. márc. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül a Kilimanjarot venném. Bár állapotra ez tűnik a leghasználtabbnak, felszereltsége a legjobb a három közül. A megjelölt célra is ezt tartom a legalkalmasabbnak.

A Cyco jó bringa, de nem erre a célra. Sok rajta a sallang, ezért nehezebb, mint egy MTB. Ezek a túratrekkingek több napos, kényelmes tempójú túrákra valók. Sportolni, edzeni nem élvezetes velük. Futárkodásánál pedig cipelheted a kaján kívül a bringán lévő csetreszeket is. Nem mindegy, hogy álló helyből hány kilót kell megindítanod, vagy egy dombon feltekerned.

A Prophetből valami nagyon agyonolcsósított gagyi borzalom. Azzal az első villával egy nagyobbat fékezni nem mernék.


Szerintem a felszerelt, egyenes üléspozícióra hangolt trekkingeket hanyagold, és szűkítsd a kínálatot a cross trekkingekre. Ezek nyújtanak valamilyen szintű sportosságot. Kezdésre, újrakezdésre, futárkodni szerintem tök jók. Ha rákapsz a tekerésre, akkor később érdemes lehet sport célra célirányosan választani egy könnyebb bringát. Az országúti és a trekking között még vannak árnyalatok (fitness, gravel).

2023. márc. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kezdetnek jó az a Kilimanjaro, úgyis még csak most fog kiderülni hogy egyáltalán rá kapsz-e a bringázásra, szóval most még nem érdemes rá túl sokat költeni. A felszereltsége jó.
2023. márc. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy szakadt, de könnyű városi bicajom (alu), 6 sebességes és egy trekkingem. Ha futárkodni szeretnék, a könnyebb városival tenném, a másik nehéz és túrára való, városba (ha csak nem hegyekre kell feltekerni) felesleges a 3x7-es váltó.
2023. márc. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A kilimanjáro a legalkalmasabb a dologra...de nem arra való.

A trekkingek nem futár bringák.

2023. márc. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nem is tudtam, hogy a trekking/cross trekking nem csak másik elnevezést takar! :)


Nézelődtem még (sajnos a közelben nincs kerékpáros bolt, de egyszer mindenképp elnézek egybe), a szavazást már nem tudom módosítani, de linket még tudok csatolni. Ezek jobbak lennének már?


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2023. márc. 20. 09:14
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom, az egész orgszágból nézel bicajt, tehát gondolom postán rendelnéd.


Szerintem szűkítsd a kört és keress olyat, ahol személyesen meg tudod nézni. Egyrészt a fotókon sokszor nem látszik, hogy mennyire karcos a bicaj, másrészt meg kézbe fogva, megmozgatva, megforgatva sokkal jobb képet kapsz arról, hogy mi az, ami tényleg egyben van, és mi az, ami már szét van hajtva, kotyog, lötyög, kiakad, beakad...


Arról nem is beszélve, hogy mi az, ami méretben is illik hozzád! Sokan a vázméretet nem írják fel, vagy annyit meg, hogy XL-es váz, és akkor az mit jelent?


A keretből, amit rászánsz, elég jó bicajokat lehet venni, de ahhoz azért csak sok egy kicsit, hogy csak úgy próba nélkül elköltsd valamire, ami aztán nem hozza az elvárásokat.

2023. márc. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Második etapból a Leader Fox ami szimpatikus, az legalább márkás, még ha nem is ismerik... A többi amolyan "noname".


Amúgy kemény hogy ennyibe kerülnek a használt bringák. Akkor az én montim is megér ennyit? Ezek alapján simán... 2019-es gyártás, '20-as nyári vásárlás, van benne vagy 200 km összesen.

2023. márc. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2023. márc. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!