Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A Ráckeve és Tass (makádi...

A Ráckeve és Tass (makádi üdülőrész) közötti töltésen szabad biciklizni?

Figyelt kérdés
Ráckevét déli irányba elhagyva a Soroksári-Duna jobb partján egy részen utca fut, ahol nyilván lehet kerékpározni, viszont a Makádi parkerdőnél az út nyugati irányba fordul, innen tovább, délre, a tassi zsilip felé már csak a töltésen futó aszfaltozott úton lehet menni. A Street Viewn található kép alapján a vízügyesek járhatnak csak itt, akkor biciklisként nem használhatom ezt az utat?

#kerékpár #bicikli #töltés #Ráckeve #Makád #Soroksári-Duna
2023. márc. 19. 22:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem köztudott, hogy ha a "mindkét irányból behajtani tilos" tábla alatt van "kivéve engedéllyel, stb..." tábla, ott a kerékpáros is behajthat.

14 §

(1)

n) „Mindkét irányból behajtani tilos” (40. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az útra mindkét irányból tilos behajtani;

14 §

(14)

Ha az (1) bekezdés n) pontjában említett jelzőtábla alatt „Kivéve engedéllyel”, „Kivéve taxi”, vagy „Kivéve ..... (tömegközlekedési vállalat)” feliratú kiegészítő tábla van, az útra engedéllyel rendelkező vagy a kiegészítő táblán feltüntetett járművel, továbbá kerékpárral és állati erővel vont járművel szabad behajtani.

2023. márc. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én a Szentendrei-szigetre jártam régebben, akkor még nem volt tiltva a vízügyes töltésen tekerés. Most már tudtommal igen.:(
2023. márc. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet engedélyt kérni a vízügyesektől. A covid idejében ezt eltörölték. Nem tudom, azóta újra lehetséges -e. Ha jól emlékszem, a fővárosi vízművek honlapján kell keresgélni.
2023. márc. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A Szentendrei-szigetről hallottam, viszont az általam kérdezett szakasz nem a Fővárosi Vízművekhez tartozik már, hanem a Közép-Dunaihoz, ott pedig azt olvastam, hogy elvileg behajthatok biciklivel, de a fene tudja már.

2023. márc. 20. 09:12
 5/15 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb, ha őket kérdezed, de amúgy ha leszarod és bemész mi történhet?
2023. márc. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 MGéza ***** válasza:
Miért mennél a töltésen, amikor ott megy mellette az út? A töltés amúgy murvás, salakos, nem kimondottan bringabarát.
2023. márc. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 MGéza ***** válasza:
Itt ágazik el. Ha a part felé indulsz, akkor az végigfut az üdülősoron. Ahol kifordulsz a Ráckevei-Duna felé, ott a makádi halastavak miatt nem mehetsz tovább egyenesen.
2023. márc. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 MGéza ***** válasza:

Hurrá, linket lehagytam...

[link]

2023. márc. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én pont délre, Tass felé akarok menni, tehát előbb-utóbb kénytelen leszek felmenni a töltésre.
2023. márc. 20. 16:34
 10/15 MGéza ***** válasza:
Mehetsz arra, nem tiltja semmi. Szerinted a kempingezők higyan jutnak ki a partra? Ott végi lehet menni, majd a gátnál átmenni. Én kb heti rendszerességgel tekerek arra, még senki nem szólt rám ezért, na meg szép is lenne, ha a lakóautósok vagy a nyaralók tulajdonosai nem mehetnének arra, mert másfelé nem lehet.
2023. márc. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!