Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a legvékonyabb gumi ami...

Mi a legvékonyabb gumi ami tehető erre a felnire?

Figyelt kérdés
622x18-as felniről lenne szó, jelenleg 29x2.1-es van rajta. Jól felfújva ez is haladós, ez a gumi, mivel a közepe direkt aszfaltra való mintázatú, de érdekelne mégis, mi a legvékonyabb, legkisebb gördülési ellenállású gumiméret az, amit tudna fogadni gond nélkül ez a felni.
2023. márc. 20. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre 25 mm-es országúti gumit is felrakhatsz. Azzal számolni kell, hogy sokkal nagyobb nyomás kell bele, és sokkal kényelmetlenebb lesz.

Én ennyire nem mennék le. Aszfalton sem raknék fel 32 mm-nél keskenyebbet. Ha földúton is mennék, akkor pedig 40-45 mm-es gravel gumit raknék fel. Jelenlegi gumimat pl. csak ajánlani tudom: Tufo Gravel Thundero. 45-ös, de jóval gyorsabb, mint az előző 37-es, ami slick volt közepén. Nem minden a szélesség és a minta. A gumi súlya, szerkezeti felepítése is rengeteget számít.

2023. márc. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Közben eszembe jutott, hogy sima aszfalton haladós, meg könnyű megtekerni, de földúton vagy rossz göcsörtös úton meg - igaz nincs valami jó kondim sajnos, erre akarok gyúrni pont hogy többet tekerek - eléggé "ragadós", hiába fel van keményre fújva. Hogy mi a fenétől nem tudom, a gumi nem jó minőségű?


Az van ami a bringához járt gyárilag, CST Jackrabbit.


Tudom nagyon amatőrül és hülyén hangzik.

2023. márc. 20. 11:51
 3/7 A kérdező kommentje:
A másik, nem tudom most ezek ennyibe kerülnek-e nagyrészt, de egy darabért az én büdzsémhez ez magas áron kínált, amit linkeltél...
2023. márc. 20. 16:01
 4/7 Alex Fly ***** válasza:

Sheldon Brown szerint 28mm:

[link]

illetve:

[link]

2023. márc. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezért szokták mondani, hogy aki főleg aszfalton megy, az ne MTB-t vegyen.

Rossz úton amúgy mindig lassabb leszel, az is felemészti az energia jelentős részét. Ilyen úton nem érdemes beton keményre fújt kerékkel menni. A minőségi gumik nagy előnye, hogy alacsonyabb nyomáson is jól gurulnak. Sajnos ezt meg kell fizetni, hazai bringaboltokban már simán 15-20ezer Ft darabja. Ha olcsóbban akarod megúszni, akkor a keskeny, keményre fújt gumival növelhető a sebességed aszfalton a terepképességek és a kényelem kárára.

Amúgy Jack Rabbitből is van ilyen drága verzió, csak a mintán kívül nem sok köze van ahhoz, amit 6-7000-ért kapsz ugyanilyen néven.

2023. márc. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1

Bár a kérdezőnek ez nyilván nem opció, csak a te válaszodra refelktálnék. :) Az hogy milyen vékonyságú gumi a kénylmes/kényelmetlen, nagyban múlik a binrgán. Volt egy Csepel Royal-om, 23-as gumikon gurult, nagyon kellemtlen volt, nagyon szenvedtem vele, ötött-vertá-fájt.... Most van egy vintage outim, szintén 23-as gumikkal, és olyan könnyedén veszi a szar aszfaltot is, puhán gurul át az úthibákon, hogy szinte nem is érzem. Van egy trekkingem is 32-es gumikkal, de csak egy leheletnyivel kényelmlesebb ebből a szempontból mint az outi. Mind a három acélváz. Szóval elég sok múlik magán a bringán is, próba nálkül nehéz megmondani, hogy meddig érdemes lemenni. :)


De kérdezőnek ez nyiván nem opció. Mivel földúton is mész, szerintem 32 alá nem nagyon érdemes menni. Nekem a trekkingemen ilyen van. Elég jó haladós is, de könnyű terepeken is jól elmegy, és nem iy olyan horror drága. :) [link]

2023. márc. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6: Ez végül is így van. Amit leírtam, az az én véleményem általánosságban, de nem feltétlenül igaz mindenre és mindenkire, ezt elismerem.

Nem a gumi az egyedüli, ami felveszi az út egyenetlenségeit. A kerekek, villa, váz, nyereg, nyeregcső, kormány mind rugalmas valamilyen mértékben. Ezek anyaga, felépítése mind számít. Ráadásul két azonos szélességű gumi között is lehet különbség.

2023. márc. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!