Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Első lánckerekek mitől kotyognak?

Első lánckerekek mitől kotyognak?

Figyelt kérdés
Ha megfogom, akkor enyhén mozog a sor. Szét tudom szedni úgy, ha nincs itthon nyomatékkulcs, célszerszám?
2023. jún. 5. 03:24
 1/6 Alex Fly ***** válasza:
A kérdés, hogy a bal oldali hajtómű is mozog-e vele együtt. Ha igen, akkor a monoblokkal van gond -azt kell cserélned. Ha nem, akkor lelazult a hajtóműved, azt kell visszaütni a tengelyre -vagy ha teljesen kikotyogósodott, akkor cserélni...
2023. jún. 5. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bármi lehet, mert nem értem hozzá annyira. Ha tekerem, kotyog, de egyszer már sikerült ideiglenesen megcsinálnom úgy, hogy ne csinálja. Eddig azt gondoltam, hogy a tengely, viszont közelebbről megnézve CSAK a lánctányérok mozognk úgy látványosan.


Érdemes leszednem megnézni? Ahogy írtam, nekem nincsenek célszerszámaim kéznél.

2023. jún. 5. 09:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Mivel nem írtad le hogy milyen cuccról van szó, így csak nagyon általánosságban lehet bármit mondani.

Ahogy 1-es írta, ha a kettő hajtókart megfogod és mindkettő mozog, akkor a középcsapágy a rossz.

Ha a hajtőművön a lánckerekek mozognak, akkor azokat kell megnézni és ha csavaros, akkor lehet rajtuk húzni.

Imbuszkulcs kell hozzá, nyomatékkulcs nem.

A hajtókarok leszedéséhez pedig hajtőmű leszedő szerszám. De le lehet szedni anélkül is. Ha meg laza az egész, akkor még szerszám sem kell hozzá.

2023. jún. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Prowheel hajtómű mtb alu 28/38/48t 170m my-ac41

Tengely idk, nem írja


Köszönöm az infót, megpróbálom leszedni. Más nem mozog jelenleg. Bem lesz könnyű meglazítani, de majd jelentek, ha sikerült megcsinálni

2023. jún. 5. 16:13
 5/6 anonim ***** válasza:
6 napja nem sikerült megcsinálni?
2023. jún. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nincs kedvem felvinni a bicoút xd
2023. jún. 12. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!