Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Vettem egy biciklit és fáj az...

Vettem egy biciklit és fáj az ülőgumóm meg a golyszlik is kényelmetlen helyzetbe vannak. Mit javasolnátok? Másik ulés esetleg?

Figyelt kérdés
Kerdes 2, Ha behuzom a feket akkor ilyen fémes hangot ad és nem fog rendesen. Kisebb 8as van a kerékben. Probaltam beallitani,de nem jutottam elorebb. Otletek?
2023. jún. 5. 08:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg féle nyereg kapható, gondolom találnál kényelmesebbet. A golyszlikra vigyázni kéne, meg a prosztatára is.
2023. jún. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Jól van beállítva az ülésmagasság és -szög?

A féket szintén be kell állíttatnod, mert lehet, hogy nem megfelelően érintkezik a felnivel és ezért nyikorog. Mondjuk ha nyolcas van a kerékben, akkor nem tudod beállítani. Vidd el centíroztatni a kereket.

2023. jún. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
centírozás...na ezt a szót kerestem egész reggel....!
2023. jún. 5. 08:57
 4/21 anonim ***** válasza:

Helyesen centRírozás (de gumisokon, meg tudálékos autóbzikon kívül mindenki más valóban centírozásnak mondja).


Valószínűleg az ülés apró állítása megoldja a problémákat, rosszabb esetben az ülés is cserélhető, esetedben valami kényelmesebbre. Az ülés dönthető, magassága állítható, sőt, még azt is be lehet állítani, hogy a kormányhoz, vagy inkább a hátsó kerékhez legyen közelebb. Szóval elég sokat lehet vele játszani, és 1-2 centi is rengeteget jelenthet. Keress rá a megfelelő testhelyzetre, és hasonlítsd össze a tiéddel, aztán állítgasd addig, amíg jó lesz.


Nekem amúgy a farkam okoz nagy gondot, de azt találtam ki, hogy induláskor feldobom a bal vállamra, azért oda, hogy ha menet közben véletlen lecsúszik, akkor a lánckerék ne csípje be a szárát... :)

2023. jún. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

koszi a vidam perceket..

Szerintem nem tulsagosan orulnel neki,mert folyamat elajulnal ha egy csinos lany jonne szembe. Plusz sokszor fordulna elo a (mint a tengerelattjaroknal) teleszkopo effektus.



"Nekem amúgy a farkam okoz nagy gondot, de azt találtam ki, hogy induláskor feldobom a bal vállamra, azért oda, hogy ha menet közben véletlen lecsúszik, akkor a lánckerék ne csípje be a szárát... :)"

2023. jún. 5. 10:42
 6/21 anonim ***** válasza:

Azért fáj a segged, mert gyenge vagy. Bicózz többet! Nyolcashoz célszerszám kell. Fék:

[link]

[link]

[link]

2023. jún. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Koszi Papám!
2023. jún. 5. 11:06
 8/21 anonim ***** válasza:
A nyereggel még várj egy kicsit, nekünk rendszetesen bringázóknak is fáj az ülepünk szezon elején, hozzá kell szokni a nyereghez, persze nem árt egy anatómiai nyereg és jó beállítás, meg egy bélelt bringás nadrág, de összességében akinek nem szokta meg a segge a nyerget, az normális ha fáj, tegyél bele pár órát még 1-2hét alatt és ha akkor is fáj, ráérsz akkor hozzányúlni a nyereg kérdéshez.
2023. jún. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Ileyn jellegu van jelenleg:

[link]

2023. jún. 5. 12:54
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezen nem csoda, hogy fáj. Vegyél egy normálisat, amiben van valami szivacs-szerűség, pl. [link]
2023. jún. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!