Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen készüléket használtok...

Milyen készüléket használtok útvonalrögzítéshez?

Figyelt kérdés

Saját térképen szeretném ábrázolni a jövőbeli útvonalakat (mivel tegnap pattant ki az ötlet a fejemből), tudna valaki hozzáértő segíteni, hogy milyen készülék a legmegfelelőbb erre a célra, érdemes-e külön garmin eszközt venni, vagy az okostelefon is megfelelő (utóbbi esetén folyamatos GPS mellett bírni fogja a telefon akkumulátora akár 8 órán keresztül?)?


Illetve telefonos képhez rendelhető koordináta? Olyasmit szeretnék, hogy megyek a városban és például az útvonalhoz rögzíteném hogy hol találtam közkutat.



2023. jún. 6. 02:06
 1/5 Alex Fly ***** válasza:
Nekem egy egyszerű Bryton van. Bármikor rögzítheted bármelyik utat, az elkészült .fit fájlokat simán át lehet konvertálni mármilyen más formátumba, de a CampFire alapból megjeleníti. A telefonnalmkészült képeknél pedig ott a geotagging...
2023. jún. 6. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van a Közkutak nevű alkalmazás, abban tudsz rögzíteni kutat és látod a mások által rögzített kutakat is.

Útvonal rögzítésre veszel kerékpáros computert vagy telefonon lehet használni a Strava-t. Az azt is jelzi, hogy az adott tekeréshez feltöltött kép az útvonalon hol készült.

2023. jún. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én mobillal kezdtem. iPhone 4S, 5. Azok nagyon rosszul viselték a megpróbáltatásokat, általában délre lemerültek.

Akkoriban nem nagyon volt még normális akkuidővel rendelkező mobil, úgyhogy én is a GPS mellett döntöttem. Vettem egy Garmin eTrex 30-at. Ez nagyon jó cucc. Lehet rá térképeket, POI-kat, nyomvonalakat tölteni, úgyhogy csak követni kell a csíkot. Rögzítés terén is jól teljesít, egész pontos és a két ceruzaelemmel közel 2 napot kibír. De egyet biztosan. Tartalékban mindig lehet a táskában tartani egy pár cerka elemet, vagy akksit, de ha nagy a baj, akkor bármelyik kis boltban lehet venni kettőt és lehet tovább használni.

Mivel lett több biciklim és sokszor csak rövidebb 10-30km-es kanyarokat csináltam, így gondoltam veszek egy gps-es km órát amit bármelyik kerékpárra fel tudok tenni. Kipróbáltam egy VDO gps-es cuccot. VDO M7. Hát az nagyon nem jött be. Lassan frissített, indulás után 3-4 másodperc is eltellt mire észrevette, hogy mozgok, megállás után szintén. Emiatt kockásak lettek a nyomvonalak is. Hamar lemerült 5-6 órár bírt max. 1 óra alatt megbántam a vásárlást.

Vettem egy Bryton 530-at. Ez nagyon jó volt. 2 napot kibírt az akksi és nagyon szépen rögzítette a nyomvonalakat. Még a garmin gps-nél is szebben és pontosabban rajzolta. Viszont a bépített akksi 3 év alatt elpusztult. Már nézegettem, talán lehet bele aliexpresszről akksit venni és talán még át is tudnám forrasztani, de kell hozzá szerszám is... szóval ez most el van téve a polcra. Kár érte, mert rögzítésre tényleg kiváló darab!

A legújabb telefonom (iPhone 13 Pro Max) nagyon jó bírja akkumulátorral, úgyhogy ezzel már simán el merek indulni hosszabb túrára is. A stravát, vagy az OSMandmaps appot használom rögzítésre. (de milliónyi app van erre a célra) A telefonoknak sajnot a pontossága nem a legjobb. 4-5 méternél kézben tartva, teljesen nyílt terepen sem lesz jobb a pontosság. Nadrágzsebben és erdőben, városban 10+ méter is lehet, vagy még több. Úgyhogy nagyon "ökörhugyozás" szerű lesz a nyomvonal. Amig a Bryton egy vasúti labirintkorláton áthaladást is kirajzolja, addig a telefon által rögzített nyomvonalon van egy kisebb megbicsaklás és ennyi.

2023. jún. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Képhez koo: geotaggingnak hívják, keress rá!

Az okostelefonokban bekapcsolható ez a funkció és a képeket ellátja a rögzítés helyének koordinátájával. Van néhány fényképezőgép is ami képes ilyenre. Illetve vannak olyan programok amikbe ha betöltöd a rögzített nyomvonalat és a képeket, akkor (ha a képek rögzítési ideje helyes!! - jól van beállítva a telefonon az óra) akkor hozzá tudja rendelni a koordinátát a képhez.


Már említették a közkutak appot, ott is lehet jelenteni. Ez az Openstreetmap adatbázisába kerül.

De a turistautak.hu-n is van egy elég nagy POI adatbázis, azt is érdemes frissítgetni, oda is fel kell tölteni a rögzített POI-kat, hogy más is lássa, megtalálhassa azokat!

Erre az egyik jó módszer a GPS készülék és azon POI rögzítés, vegy akár egy mobiltelefonos GPS átlagoló applikációval is be lehet mérni a fontos pont helyét, koordinátáját.

2023. jún. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyomvonal rögzítéshez egy Garmin Dakota 10-et használok. Két cerkaakkuval egész nap dolgozik és Open Street Map térképet is rá lehet tölteni, tehát a tájékozódásra is hasznos. A Garmin Basecamp programmal dolgozik együtt, de persze fájlszinten is ki lehet másolni a mentett nyomvonalakat.
2023. jún. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!