Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklisek! Tanácsokra lenne...

Biciklisek! Tanácsokra lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Szeretnénk Bp.-ről biciklivel letekerni Siófokig. Még nem vállalkozott senki ilyen hosszú túrára, semmi tapasztalatunk. Mire kell odafigyelni, hogy kéne csinálni?

Csak 18 éven aluliak jönnének...eddig...ez jelenthet gondot?

Köszi előre is a válaszokat.


2011. máj. 28. 23:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mégis hány évesek vagytok? 12 elmúlt már mindenki azért???


Én megtettem azt az utat, sokat tudnék mesélni, de nem is tudom hol kezdjem.

Mi érdekel konkrétan?

Minden? Mert akkor kérdeznék előbb... :) Na várj!

2011. máj. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szóval Bp-Siófok bizony nagy táv. Egy napos útnak álmodjátok???

Mert ez csak úgy fog sikerülni, ha előtte edzetek... Én úgy voltam, hogy minden nap bringáztam munkába (napi 14 km), és gyakran túráztam hétvégente 50-70 km-s utakat... És így is kín volt leérni a Balcsira. A lábunk bírta, de a fenekünk nem! Meg kánikula volt. :-)


18 év alatt... tapasztalatlanul... Lehet jobb lenne 2 nap alatt megcsinálni. Első nap megszállnátok a Velencei-tónál, az biztosabb.


Aztán, milyen útvolnalon mennétek?

2011. máj. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

A régi 7-es mentén nagyobb a forgalom, veszélyesebb és rondább útvonal.

Etyek és Alcsútdoboz felé kerülve hosszabb, dombosabb és kisebb a forgalom. (Erre voltam...)


Na hány évesek is vagytok??????

2011. máj. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Az útvonalról nem tudok nyilatkozni, de a hosszabb túrákról igen: mindenképpen legyen nálatok 1-2 fontosabb szerszám, tartalék belső gumi és legalább egy olyan ember aki alap szinten meg tudja szerelni a bicikliket. Vigyetek sok vizet, kötszert stb.
2011. máj. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A bringák állapota milyen?

Csak megbízható bringákkal induljatok el, és legyen nálatok pótbelső, pumpa, szerszámok...

Legyen KRESZ-nek megfelelően "feldíszítve", részletezzem?


Jó, ha felvesztek láthatósági mellényt, autós jobban lát benneteket. De legyen nálatok, mert ha besötétedik akkor kötelező is!

2011. máj. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Enni, inni! Különben nem bírjátok!


Fú nagyon álmos vagyok, nem tudok tovább gondolkodni, de ha kérdezel, válaszolok a napokban bármire!

2011. máj. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én edzett voltam, azt gondoltam, hogy a bicajom minden része nekem tökéletes. Egy jó tanács tőlem: a nyerget jól gondoljátok át!

Én egy nap alatt tekertem körbe a Balatont, minden porcikám bírta (edzett vagyok, mint már mondtam), de a nyereg elszorította az ereimet. Zsibbadt a "családi ékszerem". Kb. 1 hónapig nem állt. Orvos aszonta, nincs semmi szövődmény, de hozzátette, hogy hülye voltam - jogosan.


Szóval a nyerget NAGYON nézzétek át! Naponta én is sok órát töltöttem a bicajon, és addig meg is felelt a nyereg, kényelmesnek gondoltam.


Legyen puha. Vagy ha nem puha, akkor középen ilyen mélyített.


Másik tanácsom: ahol van bicikliút, ott mindenképpen használjátok! Sok kretén sorőr van! Engem egyszer előzött egy kamion úgy, hogy nem váltott sávot. Majdnem behúzott a légáramlat a kamion alá.


Folyadék, szőlőcukor, mobiltelefon. Ezek mindenképpen legyenek nálatok.


Valamint saját tapasztalat: akármilyen jó barátod is valaki, ha nem edzett, NE vidd magaddal! Ő majd elmegy valakivel külön, aki az ő szintjén van. Rettentően idegesítő, amikor hajtanod kell valakit, vagy ha erre ráunsz, és előremész, akkor utána órákig várhatsz, mire megjön.


Még egy dolog: a hátatokon ne vigyetek semmit! Szétnyírja a derekatokat! vegyetek csomagtartót, arra táskát.


Így hirtelen ennyi jutott eszembe.

2011. máj. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Bár én már régen tettem ilyen hosszú túrát,DE enni mielőtt megéhezel,inni mielőtt megszomjazol és pihenni mielőtt elfáradsz.

Nem tudom hány évesek vagytok,de egy tapasztaltabb ember is jó lenne közétek.(nem fontos felnőtt)

Írta valaki a sok vizet,szerintem nem érdemes cipelni,nagyon meg tud melegedni,és ihatatlan.

Viszont minden településen van temető,ahol van vízcsap,én ott szoktam pótolni,így egyszerre pihensz is.

Azzal egyetértek,hogy mindenképpen szakaszoljátok a távot,mert szét megy a seggetek,és akiben nincs elég elszántság egy kellemetlen élmény után kisebb túrára sem vállalkozik majd.

Én készítettem egy utánfutót,abban vittem a motyómat.

Gondolom a bicajok tökéletes állapotban vannak.

Egyenlőre ennyi.

2011. máj. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :) 15-17 évesek vagyunk. Persze ilyenekre gondoltam hogy pótbelső, szerszámkészlet stb, lány vagyok de simán megbütykölök egy bicajt ha úgy van, asszem ez az én feladatom is lesz :'DD

Viszont ez tényleg felvetődik, hogy sokan nem bírnák végigtekerni...elvileg változtattunk is, most a Velencei tó az uticél. Meg a csomagok...sátrazni szeretnénk...lehet hogy jobb lenne hogy a kevésbé edzettek vonattal mennének és vinnék a cuccokat? :DD

Még az lenne nagy segítség ha valaki tudna mondani egy kevésbé veszélyes útvonalat....mennyire bonyolult keresztülmenni a 7-es közelében fekvő településeken?

2011. máj. 29. 10:56
 10/12 anonim ***** válasza:

Én a következőket javaslom:

* Küldjétek el a 2 legedzettebb tagot útvonalbejárásra legalább 2 héttel a tervezett túra előtt. Segíteni fog, ha ők már ismerik az utat, különösen lelkileg.

* Én mindig a 7-es úton szoktam menni, és egyáltalán nem találtam olyan szörnyűnek, mint ahogy itt sokan leírják. Az út menti kerékpárutak nagy részét nem szoktam használni, de trekking vagy MTB géppel azok is járhatóak.

* A Velencei-tóra mehettek mellékutakon is, úgy sem lesz vészesen hosszú, bár relative nagy kerülő. A legrövidebb (bár kissé dombos) nem 7-es út talán a Budaörs-Biatorbágy-Etyek-Alcsútdoboz-Vértestarcsa-Lovasberény-Nadap-Velence útvonal.

* Figyeljetek az eléhezés, kiszáradás, vízmérgezés veszélyére. Ha nem ettél vagy ittál eleget, akkor nem éhes/szomjas leszel, hanem fáradt, és nem érted, mi bajod.

2011. máj. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!