Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan kell feladni postára...

Hogyan kell feladni postára egy biciklit?

Figyelt kérdés

Egy 26"-os biciklit kellene feladnom postára.

Hogyan? és mi kell hozzá?


2011. jún. 13. 14:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Postáról hozol feladószelvényt.

Van piros, az utánvételes, és van zöld, ami nem utánvételes.

(Meg van egy kisebb fajta zöld, ami a sima csomaghoz való. Az előbbi kettő "Start" csomaghoz való. De erre van értékbiztosítás, 48 órán belül kézbesítik és 30kg a súlyhatár. A simánál csak 20kg. Igaz kicsit drágább rá a postaköltség, ~1700Ft.)

Kitöltöd, értelem szerűen.

Becsomagolod a biciklit. Láttam már olyat, hogy valaki csak egy nagy zsákot húzott rá. De legjobb ha van olyan nagy mérető lapos dobozod, amibe belefér. Így kisebb a sérülés, karcolás esélye szállításkor. A kormányt célszerű elfordítani és a pedálokat leszerelni. Így kisebb helyen elfér.

Ha nagyobb a doboz és lötyögne benn, tömd ki a felesleges helyet, kartonpapírral, újságpapírral.

Miután a dobozt lezárod, kívül a dobozra felragasztasz egy fehér lapot, és ráírod a feladót, címzettet, pont mint egy levélnél.

Ezután a kitöltött feladószelvénnyel együtt elcipeled a postára, feladod. A postán le fogják mérni, ráragasztják a saját papírjukat is. Kifizeted, ők visszaadnak egy példányt a feladószelvényből, melyet lepecsételnek és mellyel igazolni tudod a feladást.

A feladószelvény vonalkódja alatti sorszám segítségével, ha nyomon is tudod követni az interneten, hogy a címzett átvette-e már a csomagot.

Én így szoktam.

2011. jún. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!