Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A kerékpárnál mindegy, hogy...

A kerékpárnál mindegy, hogy milyen mintázatú gumi külső van az első és hátsó keréken?

Figyelt kérdés

vagy egy hauser maxveel bicajom,amikor meg vettem akk az első keréknek más volt a gumi mintázata mint a hátsónak.

az a baj hogy a gumik már elkoptak és szeretnék cserélni, és az szeretném megtudni hogy teljesen mindegy hogy milyen mintázatú gumi kerül előre és hátra?

befolyásolja a különböző gumi mintázat a tapadást?



ilyen gumik vannak rajta (amik már elkoptak)

elől:

[link]


hátul:

[link]


2011. júl. 8. 15:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a hatso gumi elol jobb lett volna, mert ha atapadast vesszuk akkor szerintem az jobban tapad mint ami elo volt. Ha msot cserelsz, akkor te dontesz, veszel valami reces gumikat amik jol fognak tapadni, erdoben sarban stb, de aszfalton nehezebb lesz veluk menni. VAGY veszel szinte tiszta simat amivel aszfalton tekerheted de egy pocsojaba elesel vele.
2011. júl. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azért az erős túlzás, hogy a slick gumival el kell esni a pocsolyákban. Én Continental SportContactot használok, 28-622-es méretűt, és az aszfalton tökéletes, de még az erdészeti földutakon is elmegy. A másik bringámon 23-622 (szintén slick, talán Conti Ultrasport, de nem emlékszem) van, az csak száraz úton tapad, ha nedves az aszfalt, eső után eléggé jégpálya-feeling. Régebben használtam 37-622 Continental Travelcontactot, aminek a közepe szintén teljesen sima - az még jobban tapad, mint a Sportcontact, és semmivel sem volt rosszabb, mint az ugyanekkora Kenda recés.


Ez alapján én inkább arra jutottam, hogy aszfalton a szélesség, a guminyomás meg a gumi anyaga számíthat főleg, a mintázat kevésbé. A szélesebb, kisebb nyomású és puhább anyagú gumi jobban tapad.

2011. júl. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!