Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kryptonite márkájú kerékpárzár...

Kryptonite márkájú kerékpárzár. Ez a típus mennyire megbízható?

Figyelt kérdés

Olvasgattam és egy ismerősöm szerint is U-lakatot vegyek a biciklimhez. Ezt találtam a még elfogadható áron, ennél többet nem nagyon szánnék lakatra:


[link]


Mi erről a véleményetek? Biztonságos ahhoz ez a lakat, hogy például: fél órára nyugodt szívvel hagyjam a Tesco előtt a bringámat? :)


2011. júl. 21. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:

nekem ilyen van, eddig még nem lopták el a bringám (inkább bringáim, egy 120ezres Magellan és egy egyedi építésű, ami kb. 150ezret érhet). Ennek ellenére én figyelek arra, hogy forgalmas helyen zárjam le, talán ott nem kezdenek el flexelni, mert erővágóval és kézi fűrésszel ezt óriási munka lenne elvágni (és persze rengeteg idő). U-lakattal pedig azt ajánlom, hogy ne a vázat zárd oda, hanem a hátsó kereket a hátsó vázháromszögön belül, mert így a hátsó kereket sem tudják elvinni (szinte a legdrágább része egy bringának) és magát a bringát sem, mivel a hátsó háromszögből nem tudják kivenni a hátsó kereket. A hátsó kerék szétvágása pedig szinte lehetetlen kézi szerszámokkal, mert a küllők nagyon feszítik. Íme egy kép arról, hogy miről beszélek: [link]


Emellett én szoktam vinni egy másik sodronyzárat is, ha több időre hagyom ott, amivel az első kereket zárom a vázhoz (és esetleg egy másik objektumhoz). Ezen kívül mielőtt valamihez hozzázárod a bicót, érdemes tesztelni, hogy mennyire stabil a cucc, nekem már sikerült eltörnöm egy rántással egy rozsdás kerítést, szóval ahhoz nem lett volna túl hatékony lakatolni. Meg ugye a magas oszlopok, amik azt hinnéd be vannak betonozva, de ki lehet húzni a földből.


Na vissza a lakathoz, szerintem ennyi pénzért ez megéri, van súlya is, van benne anyag.

2011. júl. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

És mihez lakatolod oda?

Kerítés, oszlop, oké, de sok helyen ilyen bicikli tárolók vannak, amihez szerintem rövid. Nekem 90cm-es görgős sodronyom van, ami jóval gyengébb, mint egy U-lakat, ez nem is kérdés. De még néha azzal is körülményesen tudom csak kikötni ilyen tárolókban.

Ilyesmiről beszélek: [link]

Ez a másik, ez a halálom! Nem tudom, ezt milyen biciklikhez tervezték, de nekem nem fér bele a kerekem. Pedig most vettem keskenyebb gumit. Ha beleerőltetem valahogy, akkor a küllőkön akad fent. [link]

Na de ez már más kérdés.

2011. júl. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha nyugodt akarsz lenni, akkor a 2 kereket is zárd le sodronnyal. így így teszek nap, mint nap a cba előtt is, ha csak 5 percre beugrok.
2011. júl. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én eddig mindig találtam valamit, amihez hozzá tudtam zárni. Legtöbbször kerítéshez, aminek beton pereme is van, felrakom és hozzázárom. Ezek a neszesemmi "biciklitárolók" nevetségesek, egyébként az én kerekem sem fér bele, ha beleerőltetem, akkor is az első ember feldönti a bringám vagy alapból nem akar megállni. Én is azt hittem, hogy nagyon körülményes lesz az U-lakattal lakatolni, de megolható simán, főleg, hogy nekem a hosszabb verziós Kriptonite Keeperem van.
2011. júl. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dreigang ***** válasza:

a Krypto megbízható márka, a 8-12 eFt-os modelleket keresd, ami persze más márkára is vonatkozik, pl.: Abus. Ennél kevesebbért vagy a biztonság, vagy a súly, vagy a kényelmes és tartós használat szenved csorbát, vagy épp ezek kombinációja. Magam az Abus Bordo 90 cm-est nyüstölöm már jópár éve, és eddig kifogástalan. Azt azért tudni kell, hogy a 34 ezres collstok lakat is levágható csendben 10 perc alatt épp ezért nincs értelme az extra drága lakatnak.

Ha a bringád biztonságban akarod tudni, akkor ne hagyd pl. lépcsőházban bármivel lezárva, ill. a sodronyt, a gerinclakatot (1 másodperc és nyissz) kerüld el.

A minőség és használat felől itt találsz infót:

[link]

2013. júl. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!