Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mekkora sebességet lehet...

Mekkora sebességet lehet elérni maximum kerékpárral?

Figyelt kérdés

2011. szept. 14. 16:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Attól függ hol? Nekem síkon MTBvel 51.3km/h a max, aszfaltos lejtőn pedig 78.9km/h.


FIGYELEM! Egészarcos sisak és tárcsafékes kerékpár nélkül ne próbáld utánozni ezt a sebességet lefelé, mert megállni nem fogsz azt garantálom!

2011. szept. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 bix ***** válasza:
68%
268kmh a világrekord
2011. szept. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
országutival megfelelő sebeség váltás és körülmények melett síkon 50-60 km/h lejtön 100km/h is lehet de sok mindentöl függ!
2011. szept. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Tartosan azert kitekerni az 50km/h folotti tempot es tartani hosszu percekig ... azert az mar elismeresre melto teljesitmeny.


Persze a kilometerora rejthet erdekes adatokat, de normal edzesben az elobb emlitett tempo mar egesz jonak szamit.

2011. szept. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%

Egy átlagos MTB-vel 40-60 Km/h max, egy országútival 90-110 is lehet. (A tour de francon 55km/h az átlagsebesség)

Én a dirt bicajozzam 80-al mentem, de csaltam. (autóval húztak :P)

Ezt azért nem ajánlom senkinek. Nekem elöl hátul tárcsafékem van és full protectorral csiláltam így is.

2011. szept. 18. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Wizoka :D Egy barátom 72-vel ment mtb-kal erdőben, ösvényen lefele :D


Kérdezőnek: Attól függ, milyen terepen, milyen fajta bicaj, és azon belül is milyen minőségű. Nekem a max mountain bike-kal edig 64 km/h volt, aszfalton. Erdei ösvényen sztem 50 körül lehetett. De van még kis köves út, nagyobb köves út, homok (ez a legveszélyesebb talán) és még egy csomó, ami befolyásolhatja a sebességet, mind lefelé, mind felfelé. Egyéntől is függ. Milyen kondiban van, mennyire bátor (felelőtlen...?). Egy országútival lefele el lehet érni akár a 90-100 km/órás sebességet. De láttam videót, ahol montival ment az ürge 163-mal. Igaz, hegyen lefele, elég meredek szögben, és a villája meg eltört a végén, nem bírta a sebességet, és zakózott egyet kb 165 km/órás sebességgel. Túlélte, mákja volt. De ez már eléggé szélsőség. Normál körülmények között azt mondanám, hogy olyan 70 a max egy átlagos embernek.

2011. szept. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%
Szabadesésben sem nagyon gyorsulsz 200 fölé a légellenállás miatt, úgyhogy a 268-as világcsúcshoz biztos rakétát használtak.
2011. szept. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 bix ***** válasza:

de ha kiiktatod a légellenállást...

[link]


tessék


egyébként felvezető nélkül is átlépték már a 200-at elég rég

[link]


más kérdés hogy hegyről lefele, nem önerőből, és a csávó egy kicsit összetörte egyszer magát

http://www.youtube.com/watch?v=rTfu0hjVtzE


a kérdés az volt hogy mekkora sebesség érhető el, nem az hogy mennyire lehet tekerni maximum saját erőből felvezetés nélkül:D

2011. szept. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én eddig max 60-al mentem lejtőn, de ez még a 24-es kerekű volt:D
2011. okt. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 RabóCrt válasza:
28-as csepel kerékpárral 58 km/h volt a rekordom
2013. jan. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!