Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen zsírral lehet megkenni...

Milyen zsírral lehet megkenni a kerékpár láncát?

Figyelt kérdés
Az utóbbi hetekben nagyon csörög, nyikorog a lánc a biciklimen, vettem egy kilós zsírt, és meg kentem vele, de pár nap alatt büdös lett. Lehet valamit rosszúl csináltam?
2011. okt. 29. 08:12
1 2
 1/12 Smartguy86 ***** válasza:
100%
Talán nem állati zsírral kéne kenni :D Vannak erre a célra szintetikus vagy ásványolaj alapú zsírok, azokat használd. Vagy menj be egy bicikliboltba és kérj ott.
2011. okt. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy rohadtul ne zsírral kend mert az nem arra valaó! Zsír a csavarok alá kell, a váltó belsejébe stb. A láncra olaj kell!
2011. okt. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a sertészsír nem jó...
2011. okt. 29. 09:40
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Ezt nem hiszem el. És még mindig vannak olyan hülyék akik zsírozzák a láncot. Ráadásul disznózsírral.


Elmész a legközelebbi biciklis boltba. Veszel olajat, én olyat ajánlok ami minden féle körülményre van, nem csak esőre és napsütésre. Azzal az olajjal amit vettél szépen átkened a láncod. Nem kell agyonkenni. Minden láncszemre elég 1 csepp. Egyszer ezt megcsinálod és kész. És a fogaskerekeknél kend a láncot.

2011. okt. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még valami. A disznózsírt alaposan töröld/mosd le onnan. Ha mosod először szárítsd meg a láncot utánna olajozd...És ne hajszárítóval, hanem menny vele inkább pár kört.
2011. okt. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A láncot ne zsírozd mert:

-Belemegy a kosz meg beleragad és ez a fogaskerekeket is elnyalhatja.

- A lábad is tiszta zsír lesz tőle.

-Nem biztosít akkora kenést minden részén a láncnak és fogaskerekeknek, hogy megfelelően műköjdön.

-Ha az egészet vastagon bezsírozod akkor talán a tekerést is nehezítheti, persze ezt nem igazán érzed csak nagyon hosszú távon.


Vegyél olajat, én speciál műszerolajat használok mert tökéletes havi 1x bekenem és semmi baja. Igaz én általában heti 2-3x tekerek ha suli van de ha nem akkor minden nap és nyúzom rendesen, igaz a hajtás már kezdi megadni magát mert nem elég erős a bringám ahoz amit csinálok de nem vagyok gazdag gyerek, hogy megvegyem többszázezerért azt a biciklit ami megfelel ráadásúl 1-2 éven belül már váltok motorra.

2011. okt. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Vannak speciális lánc spray-k . Azt használd !
2011. nov. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
13%
WD-40,bazki XD Most komoly,hogy sertészsírral kented??? WD40.et vegyél...
2014. aug. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
WD40 nem kenésre való, hanem tisztításra! Csak a hülyék használják kenőanyagnak, 80%-a petróleum.
2015. szept. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hidegensajtolt szűz oliva olaj. Nekem bevalt!😊
2018. ápr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!