Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha ebéd után bringázok (16...

Ha ebéd után bringázok (16 km-t, bő 45-50 perc alatt teszem meg) azzal ártok vagy inkább használok az egészségemnek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
inkább használsz
2011. nov. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És miért?:) Jó hatással van az emésztésemre és az anyagcserémre?
2011. nov. 3. 11:48
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha amúgy nem sportolsz, akkor használ (mert a kevés sport még mindig jobb, mint a semmi, akkor is, ha ebéd után csinálod). Ha egyébként sokat mozogsz, akkor kevésbé hasznos, de ha neked ez a 16 km nem megerőltető ilyen tempóban, akkor nem is ártalmas szerintem.
2011. nov. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sajnos csak augusztus elseje óta sportolok rendszeresen. Kocogással kezdtem, minden nap 8 km-t nyomtam, aztán szerencsére lett melóm, egy raktárban kaptam állást. A melóm felér egy alapos edzéssel (de ezt szerintem nem kell külön magyarázni), de a szabadnapokon ugyanúgy kocogtam. Most hétfőn tértem át bringára, napi kétszer 16 km, egyszer reggel, felkelés után rögtön, egyszer pedig délben vagy kora délután, egyből az ebédet követően.
2011. nov. 3. 14:11
 5/11 anonim ***** válasza:
ha rögtön kaja után csinálod akkor nem használ,de nem is árt (amig nem hánysz) ha vársz 30-45 percet akkor használ.
2011. nov. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

1.attól függ mit akarsz elérni. teljesítményt, testsúlyt, kardio edzést? úgy vettem ki inkább az utóbbiról lenne szó. én azt mondom, hogy kb fél-1 óra intenzív tekerés jót tesz a tüdőnek, szívnek, olyan tempóban ami tényleg nem megerőltető, csak felpörget.

nem akarlak megijeszteni, de például szívritmuszavart, szívkamraszakadást is okozhat a túlzott megerőltetés. bár ennyitől nem hiszem


2. attól függ milyen biciklivel, milyen úton. érthetően emelkedőn nehezebb. ha nem összteleszkópos, és döcögős az út (kb magyar bicikliutak) akkor gerinc, csukló, térd porcsérülés veszélye áll fenn. ez ellen glükozamintablettát érdemes szedni(orvosi ajánlással), de ugyanez megtalálható tengeri kajában (rák, csápos lények, halak, kagylók! - az aszpartamos műcuccokat nem kedvelem)


3. mindenképp jobb mint a kocogás, a térd miatt. egy merev vázas biciklizés is jobb mint egy jó cipőben kocogni. főleg ha le tudsz ülni, és van hátsó rugózás is(gerincvédelem)


4. fizikai munka. rengeteg evés, és pihenés, emellett tényleg megerőltető lehet, így jogos a kérdés. ha 8km az oda út, akkor 16 vissza, ez önmagában is elég egy napra.


5. a reggeli edzést sokan nem ajánlják. érdemes ébredés után fél-1 órával lazítani, hogy addigja felébredjen a szervezeted. reggel merevebb vagy, ne lepődj meg, ne erőltesd túl a nyújtást. nyújtani kell. jobban is fejlődnek az izmok tőle. nem evés után, hanem előtte érdemes edzeni. üres gyomorral kényelmesebb is. utána egyél és pihenj, akár aludj is.


6.érdekel a crosstraining? emellet felsőtestre is edzel? akkor különösen ajánlom figyelmedbe a tudatos táplálkozást és pihenést.


egyelőre ennyi jutott eszembe. tudom soknak tűnik, de nekem van már pár éves tapasztalatom ebben, és én sem csinálok jól dolgokat még. még talán külön pontnak rakhattam volna a testalkatot és ennek függvényében a táplálkozást, de várom válaszod

2011. nov. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Tele hassal ne erőltesd magad!!
2011. nov. 8. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

segíti az emésztést,anyagcserét,jót tesz a szívnek,a tüdőnek,az egész szervezetnek!Ha nem dohányzol,egészségesen táplálkozol,és még emellé sportolsz is,az csak jó lehet!Persze nemtől,kortól,edzettségtől is függ,ki mennyit bír sportolni.Én pl. 16 km-t kb. 30 perc alatt szoktam letekerni,és akkor még sehol se járok az edzésemben,mert még csak egy szakasza az útnak az 50-80 km-ből :-D

Úgyhogy hajrá!


Üdv. 26 éves nő

2011. nov. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"segíti az emésztést,"

Azért az nem igazán reális elképzelés, hogy a biciklizés (vagy bármilyen sport) segíti valakinek az emésztését, ha közvetlenül evés után űzi. Az enyémet határozottan rontja. Hosszabb biciklitúrákon (hosszabb = 100+ km) az szokott lenni a legnagyobb gondom, hogy nagyon nehezen tudok enni, mert minden bajom van tőle. Gondolom az a dolog oka, hogy az vér nagy része az izmaimban van, az emésztésre már nem jut. Ugyanígy, általános iskolás korunkban a tesitanár külön megszervezte nekünk, hogy a tesióra után ebédelhessünk, ne tele hassal kelljen tesiznünk, ha épp úgy jött ki az ebédszünet.


Nyilván ez csak arra vonatkozik, ha közvetlenül evés után mozog valaki, de a kérdés is erről szólt.

2011. nov. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

A nagy frászkarikát segíti az emésztést az ebéd utáni biciklizés!

Már ha csak a pózra gondolsz, ahogy a biciklin ülsz. Gyönyörűen összenyomod a hasad.


Az a legjobb, ha megcseréled a kettőt. Előbb mozogj (bicikli, kocogás, bármi) és aztán ebédelj! Ebéd után 30-60 percig nem tesz jót se a sport, se a komoly agymunka. Elvonod a vért az emésztéstől.

2011. nov. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!