Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen sebességi fogyaszt...

Adam9211 kérdése:

Milyen sebességi fogyaszt jobban a kerékpározás?

Figyelt kérdés
Minden másnap 25 kilométert biciklizek! Meg szeretném tudni, hogy milyen sebességi fokozatban tudok leginkább zsírt/kalóriát égetni... Ha kis sebességi fokozatban megyek, pl. 3-ba, vagy ha nagyobba pl. 12! Nehezebb fokozatban inkább izomból hajtom, tudtommal az izmok égetik el a legtöbb kalóriát, viszont ha kisebb fokozatban akkor jobban izzadok... Ez a megtévesztő számomra!
2012. márc. 4. 21:58
 1/8 A kérdező kommentje:

Upsz, bocsi a kérdést elírtam...


Szóval: Milyen sebességi fokozatban fogyaszt jobban a kerékpározás?

2012. márc. 4. 22:07
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, de tudtommal akkor, ha kicsit már szuszogós/lihegős, mikor már nem tudnál közben beszélgetni. (Legalábbis én így szoktam.)


Aztán majd a nagykutyák megírják Neked a tutit. :)

2012. márc. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogyasztani effektíve soha sem fog, az a diéta dolga, viszont ahogy már mondtad, kalóriát éget.

Az izzadásnak viszont semmilyen köze nincs a kalóriafelhasználáshoz, ha így lenne, mindenki ülne csak a szaunában, és meg sem mozdítaná a valagát.

Kalóriafelhasználás szempontjából a magas intenzitású edzés természetesen jobb.

2012. márc. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A magasabb intenzitású un. intervallum kardió a legjobb kalóriaégetésre, mivel a mozgás utáni kalóriafelhasználása a legnagyobb (after burn). Viszont kezdőnek nem ajánlják. Itt egy cikk róla: [link]
2012. márc. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! Ma is 33km-t tekertem, a kondimmal úgy érzem semmi gond (mármint pulzus, levegővétel), simán menne az 50km is, csak a combom annyira elkezd égni, hogy hihetetlenül nehéz tartanom már 25 km után a 22-25 km/h-s tempót 10-es vagy 12-es sebességi fokozatban... erre nem tudok valami "gyógymódot"? :)


Biotech L-Karnitin 500mg tablettát szedek előírás szerint (bicikli előtt fél órával 2 szem), lehet hogy emiatt bírom "lelkileg" :)

2012. márc. 6. 20:33
 6/8 A kérdező kommentje:
És még annyit hozzáfűznék, hogy mellé 1200 kalóriás diétát csinálom, és nagyon figyelek rá, hogy betartsam minden nap!
2012. márc. 6. 20:35
 7/8 z o l i ***** válasza:

az a gond hogy ez a táv (25-30km) kevés ahhoz, hogy rendes kardio edzének lehessen mondani (80-110km síkon, heti 2-3 alkalom = kitolható a max pulzus, állóképességet jól növeli)

az előttem szóló pedig jól mondta (ment is a zöldmancs neki) hogy a diéta az ami zsírt és kalóriát megregulázza (:

2012. márc. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Annyit hozzáfűznék, hogy a Mátra aljában lakom, és errefelé elég sok a hegy, tehát az nem bírom megoldani hogy sík egyenes úton tegyem meg azt a távot! (Talán ha Alföldön laknék még 80 km menne egyenes úton, de a 110 már tuti nem, még kell 1 kis kondi hozzá) Helyette ebből a 33 kilométerből kb 3-4 kilométer hegynek felfelé van (nem túl nagy, de a combom a végefelé már teljesen kikészül...)
2012. márc. 9. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!